TV 10 Olümpiastarti alustas 46. hooaega

30. novembril Kadrioru Saksa Gümnaasiumis toimunud võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 46. hooaja tutvustusel sai näha uue hooaja särki ja veemoto maailmameistri kuldmedaleid

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi tänas neid, kes 46 aastat tagasi võistlussarjale aluse panid, saatejuht Anu Sääritsat, head koostööpartnerit Eesti Rahvusringhäälingut ja kõiki korraldajaid. Eriline tänu kuulub võistlussarja toetajatele: sarja peasponsor Kalevi kommivabrikule, EKJL peasponsor Nike´le ja auhinnasponsoritele. Erich Teigamägi rõhutas, et TV 10 Olümpiastarti pole mitte ainult kergejõustiku, vaid ka kümnete teiste spordialade kasvulava. Seda tõendab kasvõi eelmise hooaja finaalvõistluse ajal Kadrioru staadionil toimunud spordimessi eksponentide ja osalejate rohkus.

EOK asepresident, kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm tervitas TV 10 Olümpiastarti rahvast Eesti Olümpiakomitee poolt ja kutsus sarjas võistlejate vanemaid oma lastele kaasa elama – kui  lähedased on staadionil, on võistlemisjulgust rohkem. Spordis paratamatu rutiiniga toimetulemiseks soovitab kunagine vasaraheite maailmarekordimees sportlastel omavahel kokku hoida, sest treeninggrupis on ühiselt palju põnevam harjutada; treenerid ja õpetajad saavad laste motiveerimiseks luua võistlusolukorra ka treeningutel – harjutusi annab mõõta nii sentimeetrites, kilogrammides kui ka iluuisutamise kombel tehnilise soorituse eest punkte saades.  

Olümpiavõitja Gerd Kanter julgustab TV 10 vanuses lapsi sportimist, mõnusat atmosfääri ja head korraldust nautima ning uusi sõpru leidma, ka kaotamist pole mõtet karta, sest iga suur võit saabki alguse väikestest kaotustest ja tagasilöökidest.  

TV 10 Olümpiastardist Rio maratonile jõudnud Roman Fosti harjutas lapsena kasinates tingimustes Pärnu paadikuuris, kus treeningute või võistluste ajal tuli vahepeal ennast puhuri juures soojendamas käia. Roman peab Pärnu kergejõustiklaste edu võtmeks head kambavaimu, kergejõustiku populaarsust ja järjepidevust ning soovitab noortel püstitada eesmärke samm-sammult, vanuseklasside kaupa ja siis järjekindlalt nende poole liikuda.

Osalejaid tervitasid ja oma tegemisi ning plaane valgustasid ka kunagised TV 10 lapsed: veemoto maailmameister Rasmus Haugasmägi, vabavõitleja Hendrik Themas, näitleja Maiken Schmidt, odaviskaja Tanel Laanmäe, vasaraheitja Anna Maria Orel õpetaja ja treener Risto Ütsmüts ning 400 m tõkkejooksja Sten Ütsmüts.

Jüri Tamm andis uue hooaja esimese võistlejanumbri Kadriorus noorema vanuserühma tüdrukute mitmevõistluse parimale – Liisa-Maria Lustile, kes harjutab treener Heiko Vääti juhendamisel.

Sõna said 2016. aasta finaali võistlejaid võõrustanud Kadrioru Saksa Gümnaasiumi direktor Imbi Viisma ning juba järgmise suve mitmevõistluse korraldamiseks valmistuvad Hiiumaa mehed – kergejõustikutreener ja finaalvõistluse peakohtunik Toivo Pruul ning Kärdla Põhikooli direktor Valeri Gramakovski.

TV 10 võistlustel sportlaseteed alustanud olümpiakergejõustiklasi on nüüd juba 26: Gerd  Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Rasmus Mägi, Moonika Aava, Marko Aleksejev, Tarmo Jallai, Anu Kaljurand, Kaie Kand, Valter Külvet, Kaire Leibak, Lauri Leis, Andrei Nazarov, Marek Niit, Taavi Peetre, Kristjan Rahnu, Andres Raja, Eha Rünne, Grit Šadeiko ja Marko Turban ning möödunud hooaja debütandid Roman Fosti, Tanel Laanmäe, Maicel Uibo ja Karl-Robert Saluri.

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari. Esimese astme moodustavad linnades ja maakondades korraldatavad etapid ja teise üle-eestilised üksikalade etapid ning mitmevõistluse finaal. Üleriigilised etappidel saavad osaleda koolide võistkonnad ja linnade ning maakondade etappidel sarja normatiivi täitnud individuaalvõistlejad.

Starti on oodatud kõik 10-14-aastased tüdrukud ja poisid ning kooli võistkondade registreerimine toimub Eesti Kergejõustikuliidu  kodulehel: http://www.ekjl.ee/tv10os/voistlussarja_info

Võistkonda võib kuuluda mõlemas vanuseklassis igal alal kaks võistlejat, teisi piiranguid võistkonna suuruses pole. 

2016. aastal võitsid koolidevahelise võistluse Rakvere Reaalgümnaasium ja Parksepa Keskkool. Osavõtunormatiivid ja statistika on sarja kodulehel: http://tv10.ekjl.ee

Sarja 46. hooaja (2016/2017) üle-eestilised etapid ja erisaated televisioonis:

I etapp 10. detsembril Tartu Ülikooli Spordihoones

PV      60 m, kaugushüpe    
PN      60 m, kuulitõuge    
TV      60 m, teivashüpe    
TN      60 m, teivashüpe    

TV-saade 11. detsembril kl 19.30 ETV2-s

II etapp 28. jaanuaril Lasnamäe Kergejõustikuhallis

PV      60 m tj, teivashüpe    
PN      60 m tj, kõrgushüpe    
TV      60 m tj, kaugushüpe    
TN      60 m tj, kõrgusshüpe

TV-saade 29. jaanuaril 

III etapp 1. aprillil Võru Spordikeskuses

PV      kõrgushüpe, kuulitõuge    
PN      teivashüpe, kaugushüpe    
TV      kõrgushüpe, kuulitõuge

TV-saade 2. aprillil

IV etapp 27. mail Pärnu Rannastaadionil

PV      kettaheide, pallivise, 1000m    
PN      kettaheide, pallivise, 1000m    
TV      kettaheide, pallivise, 600m    
TN      kaugushüpe, pallivise, 600m

TV-saade 28. mail 

Finaal 13.-14. juunil Kärdla staadionil

PV      üheksavõistlus    
PN      üheksavõistlus    
TV      kaheksavõistlus    
TN      kuuevõistlus

TV-saade 18. juunil

TV 10 Olümpiastarti sarja toimetaja ja režissöör on Anu Säärits.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

ÜRITUSE FOTOGALERII!

 
Täiendav teave:

Silvi Kask
EKJL võistluste korraldaja
silvi@ekjl.ee
6677993
5178327 

Anu Säärits
ERR spordisaadete toimetaja
anu.saarits@err.ee
6284429
5150829

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST