TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja finaal toimub Tartus

Legendaarse noorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja finaal toimub 18-aastase vahe järel Tartus. Võistkondade registreerimine uueks hooajaks on avatud ja esimene vabariiklik etapp peetakse 8. detsembril kell 12.00 Võru Spordikeskuses.

Kergejõustiku ja paljude teiste spordialade noori motiveeriva TV 10 Olümpiastarti sarja 48. hooaja mitmevõistluse võitjad selguvad järgmise aasta juunis Tartus. Finaliste võõrustab Tartu Tamme Kool, kus üheks õpetajaks ja treeneriks on Aigar Kukk. Varasem kümnevõistluse ja teivashüppe Eesti meister võitis koolipoisina TV 10 sarja mitmevõistluse finaali kodustaadionil, kui esmakordselt toimus sarja  finaal Tartus. Nüüd, 18-aastase vahe järel selguvad võitjad taas Tartus.

“Meie jaoks on see suur vastutus korralda nii suurt võistlust siin Tamme staadionil ja majutada tiime Tartu Tamme Koolis. Möödunud hooaeg läks meie võistkonnal hästi, teenisime alavõite ja pääsesime finaali, kus olime seitsmendad,” ütles nüüd finaalis treeneri ja korraldajana end proovile panev Aigar Kukk. Treeneriks hakkas ta oma ema, erinevatel jooksudistantsidel 11 Eesti rekordit püstitanud, Ille Kuke eeskujul.

Viimase kümne aasta jooksul on sarja finaalid toimunud järgmistes paikades: 2018 Pärnu, 2017 Kärdla, 2016 Tallinn, 2015 Kuressaare, 2014 Karksi-Nuia, 2013 Rakvere, 2012 Kose, 2011 Kuusalu, 2010 Võru, 2009 Jõgeva, 2008 Kohila.

Eelmisel hooajal sai võistkondlikus arvestuses koolide esimeses grupis esikoha Viljandi Kesklinna Kool, edestades Rakvere Gümnaasiumit. Väiksemate koolide seas triumfeeris taas Parksepa Keskkooli võistkond, kellele järgnes Käina Kooli/Emmaste Põhikooli ühendtiimi Hiiumaalt.

Sarja võitnud koolitiimide treenerid Sirje Hütt, Leho Estorn, Riho Siil ja Margus Koor käisid augustis preemiareisil Berliinis, et ammutada energiat ja kogemusi Euroopa meistrivõistlustelt.

 

TV 10 Olümpiastarti treenerid koos sarja korrajdaja Silvi Kasega Berliini EMil. Fotol vasakult: Sirje Hütt, Silvi Kask, Leho Estorn , Riho Siil ja Margus Koor.

Võistlussüsteem:

Võistkonnad jaotatakse sarja kahte gruppi vastavalt põhikooli õpilaste arvule:

I grupp: koolis õpib 251 või enam õpilast  (osalemistasu 100 eurot)

II grupp: koolis õpib 250 või vähem õpilast (osalemistasu 80 eurot)

Võistkonda võib kuuluda igas vanuseklassis igal alal kaks võistlejat ja mitmevõistluse finaali pääseb 20 koolivõistkonda. Paremusjärjestus selgub sarja punktitabeli alusel ja selgub nelja üleriigilise üksikalade etapi ja mitmevõistluse finaali kokkuvõttes.

48. võistlushooaja esimene vabariiklik etapp toimub 8. detsembril kell 12.00 Võru Spordikeskuses ja kavas on 60 m jooks, teivashüpe, kõrgushüpe ja kuulitõuge. Päev hiljem jõuab ETV2 ekraanile etapi kokkuvõte.

Vaata saateid: https://sport.err.ee/k/tv10-olumpiastarti

Võitjad selguvad kahes vanusegrupis:

Vanem vanuseklass (PV ja TV): 2005. -2006. a. sündinud tüdrukud ja poisid

Noorem vanuseklass (PN ja TN): 2007. a ja hiljem sündinud tüdrukud ja poisid

Mitmevõistluse finaalis on kavas: TN 6-võistlus, TV 8-võistlus, PN 9-võistlus ja PV 9-võistlus.

Võistkondade registreerimine uueks hooajaks on alanud! Rohkem infot ja registreerida saab siin: http://www.ekjl.ee/tv10os

Tule oma koolitiimiga Olümpiastarti!

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on esimesed võidud ja kaotused saanud: Gerd Kanter, Rasmus Mägi, Ksenija Balta, Maicel Uibo, Janek Õiglane, Grit Šadeiko, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Mikk Pahapill, Kaire Leibak, Marek Niit, Roman Fosti, Eleriin Haas, Anna Maria Orel, Andrei Nazarov, Anu Kaljurand, Marko Turban, Valter Külvet, aga ka jahilaskur Urmas Saaliste, ujuja Martin Liivamägi, suusahüppaja Kaarel Nurmsalu, võrkpallur Robert Täht, korvpallur Siim-Sander Vene, jalgpallur Karol Mets, kaardilugeja Martin Järveoja, veemotosõitja Rasmus Haugasmägi, jalgrattur Tanel Kangert ja ajaloolane Tõnis Lukas, ooperilaulja Aare Saal, humorist Erkki Kõlu, mälutreener Tauri Tallermaa, näitleja Maiken Schmidt jpt.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee. 

Lisainfo:

Silvi Kask
EKJL, võistluste korraldaja
silvi@ekjl.ee
6677993
5178327

Anu Säärits
ERR, spordisaadete toimetaja
anu.saarits@err.ee
6284429
5150829

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST