TV 10 Olümpiastarti 43. hooaeg saab avapaugu Võrus

Laupäeval, 7. detsembril toimub Võru spordihallis laste võistlussarja TV10 Olümpiastarti 43. hooaja avaetapp. Esimesel etapil osaleb üle 350 noore kergejõustiklase 74st koolist üle Eesti.

Esimesel etapil võistlevad kõik vanuserühmad 60 m sprindis ning olenevalt vanuserühmast teivashüppes, kaugushüppes ja kuulitõukes: poiste vanem vanuserühm (13-14-aastased) – 60 m, kaugushüpe; tüdrukute vanem vanuserühm (13-14-aastased) – 60 m, teivashüpe; poiste noorem vanuserühm (12-aastased ja nooremad) – 60 m, kuulitõuge; tüdrukute noorem vanuserühm (12-aastased ja nooremad) – 60 m, teivashüpe.

Võistlused algavad kl 12. Detailse ajakavaga saab tutvuda SIIN.

TV 10 Olümpiastarti avaetapi erisaade on eetris L, 14. detsembril kell 17.15 ETVs ja korduses N, 19. detsembril kell 16.00 ETV2s. Saatejuhid on Anu Säärits ja Laura Kalam.

TV 10 Olümpiastarti 43. hooajale on kirja pannud 33 koolivõistkonda – 25 kooli I ja 9 kooli II grupis. Esindatud on 13 maakonda: Ida-Virumaa, Tartumaa, Harjumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Järvamaa, Jõgevamaa, Pärnumaa, Läänemaa, Võrumaa, Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Saaremaa.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis. Võistlussarjast on jõudnud olümpiale: Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Mikk Pahapill, Andres Raja, Ksenija Balta, Kaire Leibak, Marek Niit, Rasmus Mägi, Grit Šadeiko, Kaie Kand, Moonika Aava, Tarmo Jallai, Taavi Peetre, Marko Aleksejev, Kristjan Rahnu, Lauri Leis, Marko Turban, Anu Kaljurand, Eha Rünne, Valter Külvet, Andrei Nazarov jt.

TV 10 Olümpiastarti sarja kodulehekülg asub siin – http://www.ekjl.ee/tv10os

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy Vivasport ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluse korraldaja
tel: 517 83 27
e-post: silvi@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST