TV 10 finaali avapäeval nihutati mitmeid rekordeid

Tartus algas rekorditesajuga noorte kergejõustikusarja TV10 Olümpiastarti 49. hooaja mitmevõistluse finaal. Ühtlasi toimus ka olümpiapäev, kus noored said proovida erinevaid alasid ja ka spordireporteri ametit.

Rahvusringhäälingu ja Kergejõustikuliidu koostöös juba 49. aastat toimuv noorte kergejõustikusari TV 10 Olümpiastarti kulmineerub teist korda järjest mitmevõistluse finaaliga Tartus. Olümpiakogemusega erinevate alade sporditähti oli laupäeval noori innustamas kümneid ja avapäeval tehti kohe ka palju häid sooritusi. 

Nii püstitas 12-aastane Tristjan Jaanson ülivõimsa sarja rekordi nooremate poiste 60 meetri sprindis 7.73 sekundiga. Selle distantsi Eesti rekord on 6.68 sekundit ja ala Eesti kiireim mees Karl Erik Nazarov oli samas vanuses Jaansonist pea pool sekundit aeglasem.

“Start oli mul küll halb, kuid suutsin keskel hoo sisse saada ja läksin teistest ette. Ma ei arvanud ka ise, et nii kiiresti jooksen,” sõnas Jaanson intervjuus ERR-ile.

Pelgulinna Gümnaasiumi talent haaras üheksavõistluses juhtohjad enda kätte ja kasvatas võimsalt oma edu, kui viis kaugushüppes kuni 12-aastaste poiste sarja rekordi lausa 5 meetri ja 81 sentimeetri peale.

Mitmevõistluse finaali pääses 150 noort, kes jõuavad otsustava finišini pühapäeval. Sarnaselt mullusele toimus finaali avapäeval koostöös Eesti Olümpiakomitee ja paljude alaliitude ning klubidega ka olümpiapäev ning näiteks suusahüppeid tutvustas Eesti parim naiskahevõistleja Annemarii Bendi, kes veel viis aastat tagasi tegi TV 10 sarjas finaalis läbi kaheksavõistluse.

“Osalesin rohkem maakonnaetappidel, aga mul on hästi meeles, kui osalesin 2015. aastal üleriigilisel etapil Saaremaal. Mäletan, et seal oli väga tuuline. Ma ei osanud kettaheidet, aga pidin seda tegema!” naeris Bendi.

Finaaletapi tulemusi näeb EKJLi kodulehel www.ekjl.ee/TV10 või Sportity mobiilirakenduse kaudu (tv10f2020)

26. septembri saates näeb uusi spordireportereid ja olümpiapäeva kiiremaid. Pühapäeva õhtul astuvad Tamme staadionil pjedestaalile TV 10 mitmevõistluse võitjad.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Silvi Kask
EKJL, võistluste korraldaja
silvi@ekjl.ee
6677993
5178327

Anu Säärits
ERR, spordisaadete toimetaja
anu.saarits@err.ee
6284429
5150829

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST