Treenerite aastakonverentsil meenutati aasta edulugu, leiti kitsaskohti ning planeeriti tulevikku

2014. aasta Eesti kergejõustikutreenerite aastakonverents toimus Jüri Gümnaasiumis. Jüri Gümnaasiumi võib sportimisvõimaluste ja ka kergejõustikuharrastuse võimaluste poolest pidada üheks Eesti parimaks gümnaasiumiks.

Treenerite aastakonverentsi programm algas Eesti Kergejõustikuliidu peasekretäri Sirje Lippe poolt osalejate tervitamisega, millele järgnes saavutusspordi juhi Marko Aleksejev poolt kergejõustikuaasta kokkuvõte. Kuude kaupa vaadati ühiselt üle lõppenud hooaja silmapaistvamad hetked. Kui kergejõustikuhooaeg jaotub suuremalt osalt 5 kuu peale aastas, siis kokkuvõttes nähtus, et ka kergejõustiku mõttes nö hapukurgihooajal leidus meil säravaid hetki. Samuti jätkus ka hooaja kõige tähtsamatel võistlustel meie kergejõustiklaste poolt hulga kõrgeimal rahvusvahelisel tasemel esitusi.

Hooaja kokkuvõttele järgnes Sirje Lippe poolt lühiülevaade saavutusspordi toetussüsteemist 2014. aastal.

Kuna kergejõustiku hooaja kalendri loogiline ülesehitus on üks olulisemaid momente, mis peaks aitama sportlastel realiseerida pika treeningtsükli jooksul tehtud töö, siis seekordsel treenerite aastakonverentsil valmis rühmatöödena treenerite enda poolt aasta 2016 võistluskalender. Kalendriehituse protsessi personaalne läbitegemine andis treeneritele hea ülevaate kalendri koostamise kitsaskohtadest ning kompromisslahenduste möödapääsmatusest. Võistluste paigutamine noorte ja täiskasvanute tiitlivõistluste ning nende koondiste kinnitamise tähtaegadele vastavalt, samuti koolivaheaegu, eksamiperioode, kalendripühasid jms silmas pidades kujunes meeldivalt töiseks loominguprotsessiks.

Rühmatöödega ühele poole saanuna, astus treenerite ette Erik Pallase, kes tutvustas 2015.a. Euroopa U23 meistrivõistluste juurde planeeritavat suurt (kergejõustiku)lastelaagri ideed. Idee leidis positiivset vastukaja, kuigi nähti ka selle mastaapsuses peituvaid kitsaskohti.

Kohtunikekogu juhatuse liige Peeter Randaru tutvustas võistlusjuhendite muudatusi ning võistlusprotokollide koostamise põhimõtteid.

Aastakonverentsi esimese tööpäeva lõpetas meeleolukas võistkondlik mälumäng Kuldvillaku vormis. Treenerid näitasid head ala tundmist ning küsimused Eesti kergejõustiku ajaloost kuni 2014.a. Zürichi EM-ini said suuremas osas õiged vastused.

Õhtu lõpetuseks oli Rae kultuurikeskusel pakkuda lõbus programm estraadiparoodiatega.

Teise aastakonverentsi päeva alustuseks tutvustas Marko Aleksejev 2015. aasta Euroopa U23 meistrivõistluste koondise kandidaatide nimekirja ning rääkis üldisest tegevuskavast koondislaste ühisettevalmistuse poolel.

Kersti Viru rääkis treeneri rollist kergejõustikus, tõi näiteid laste treenimisel ette tulevatest probleemidest, aga ka rõõmudest. Pikemalt peatus Kersti Viru psühholoogia rollil treeneri ametis.

Külalisesinejana tutvustas triatleet Marko Albert haaravalt meie kergejõustikutreeneritele oma ala eripärasid ja jagas oma pikaajalise karjääri jooksul omandatud taastumis- ning aklimatiseerumisnippe.

Treenerite aastakonverentsi lõpetas Marko Aleksejevi poolt juhitud eksklusiivne intervjuu Euroopa meistrivõistluste medalimeeste Rasmus Mägi ja Gerd Kanteriga. Usutlusest selgus mitmeid ühisjooni, mis on omased kõrgeimal tasemel sportlastele. Lisaks loomupärastele omadustele said treenerid intervjuust ka medalimeestelt praktilisi nõuandeid teel kõrgeimasse konkurentsi.

 

Eesti kergejõustikuliit tänab kõiki treenerite aastakonverentsil esinenuid, kuulaiaid ning konstruktiivse koostöö tegijaid!

Kohtumiseni 2015. aasta Eesti kergejõustikutreenerite aastakonverentsil!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST