Tokyo paraolümpiamängudele sõidab viieliikmeline Eesti koondis, sealhulgas üks kergejõustiklane

Foto: Hendrik Osula

24. augustil 2021. aastal algavatele Tokyo 2020 paraolümpiamängudele sõidab viis sportlast, nende seas kettaheitja Egert Jõesaar.

27-aastane Egert Jõesaar on korra varem olümpial võistelnud. Viis aastat tagasi sai ta Rio paraolümpiamängudel kaheksanda koha. Vahepealsete aastatega on arenenud Jõesaar, aga märgatavalt on tõusnud ka ala üldine tase. Seega on juba taas olümpiale pääsemine suur saavutus.

Pärast ülikooli lõpetamist veelgi tõsisemalt spordile pühendunud Mart Olmani ja Priidu Niidu hoolealune seab kõrgeid eesmärke. Sel aastal Euroopa meistrivõistlustel viienda koha saanud sportlase isiklik rekord on 53 meetrit, kuid noormees unistab 60 meetrist ja tiitlivõistluste medalist.

Egert Jõesaar asub Tokyo olümpiastaadionil võistlustulle 2. septembril.

Paraolümpiamängude normi on täitnud Susannah Kaulil, kellel on Tokyo A-normid 50 m vabalt- ja 100 m seliliujumises, Matz Topkinil 50 m selili- ning 50 m, 100 m ja 200 m vabaltujumises, Robin Liksoril 100 m rinnuliujumises ning Kardo Ploomipuul 100 m seliliujumises.

Tokyo 2020 paraolümpiamängud toimuvad 24. augustist kuni 5. septembrini 2021. Paraolümpiamängude programmi kuulub 23 spordiala, milles osalevad liikumis- nägemis- ja intellektipuudega sportlased. Ujumine leiab aset 25. augustist kuni 3. septembrini ning kettaheite võistlus toimub 2. septembril.

Võistluste koduleht

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST