Tokyo olümpia kergejõustiklaste eellaagri toimumispaigaks on Saku linn

Saku staadion.

Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe ja saavutusspordi juht Kristel Berendsen külastasid Jaapanis asuvat Saku linna, et veenduda Saku sobivuses Tokyo olümpiamängude eellaagri pidamiseks.

“Läbi Eesti Olümpiakomitee saime pakkumise, et meie sportlased saaksid enne 2020. aasta olümpiamänge aklimatiseerumiseks vajaliku eellaagri pidada Saku linnas,” rääkis Berendsen. “Tokyo pole koht, kus enne suurvõistlust pikalt olla, seal on tohutu kuumus ja õhuniiskus, lisaks suurlinna kära ja õhusaaste. Saku asub Tokyos umbes 200 kilomeetri kaugusel Nagano piirkonnas, umbes 700 m kõrgusel merepinnast ja seal on juulis õhutemperatuur 6-7 kraadi madalam kui Tokyos, mistõttu on see sportlastele palju sobivam variant,” lisas Berendsen. Tokyoga on Sakul hea rongiühendus, mistõttu jääb ära tihti probleeme tekitav lendamine.

EKJLi kohtumine Saku linna esindajatega.

Üle vaadati neli põhiasja, mis laagripaiga valiku puhul määravad on: kergejõustikustaadion, jõusaal, hotell ja taastumisvõimalused. 

“Staadion on üheksa rajaga, mitmete hüppepaikadega ja vastab Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) standarditele ehk on suurepärane. Seal on võimalik treenida 24/7, lisaks on läheduses krossijooksurajad ja valmimisel on jõusaal. Linnas on hetkel renoveerimisel veel teinegi jõusaal,” kirjeldas EKJLi saavutusspordi juht treeningtingimusi. “Vaatasime ka hotelli üle, samuti rääkisime juba põgusalt läbi toitlustust puudutavad küsimused. Kohapeal on võimalik saada nii Euroopalikku menüüd kui kohalikke toite. Taastumiseks on kohalik Spa, kus saab erinevaid protseduure, massaaži jms.,” lisas Berendsen.

Foto: Jõusaal.

Sirje Lippe sõnul olid kohalikud äärmiselt abivalmid. “Nende soov on, et meie sportlastele oleks tagatud kõik vajalik ja nähtu põhjal olen ma kindel, et nii ka olema saab. Kohalik korraldustiim oli väga abivalmis, see on juba nende kultuuriline eripära,” ütles Lippe.

Lisaks külastati olümpialinna Tokyot. “Nägime olümpiaküla valmimist, samuti kergejõustikustaadionit, mis on hetkel renoveerimisel. Kohtusime Tokyos meie saatkonnas ka Eesti suursaadikuga ja nemadki on igati valmis igakülgselt nõu ja jõuga olümpiamängude ajal abiks olema,” lisas Lippe.

EKJLi visiiti rahastas täies mahus Saku linn.

Kohtumine saatkonnas.

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST