Toimus TV 10 Olümpiastarti 53. hooaja avaüritus

Foto: Priit Mürk/ERR

Täna kogunesid Tallinnas T1 Keskuses asuvas Super Skypark batuudikeskuses TV 10 Olümpiastarti võistlussarja toetajad ja partnerid, sarjast sirgunud tippsportlased ning treenerid. Detsembris saab avapaugu noorte võistlussarja 53. hooaeg ning hooaja avaüritusel meenutati võistlussarja ajaloolisi hetki, tunnustati möödunud hooaja rekordipüstitajaid ning viidi läbi lõbusaid katseid teaduslaboris.

TV 10 Olümpiastarti võistlusi meenutasid täna erinevatel elualadel tegutsevad sarja vilistlased – sprinterid Karl Erik Nazarov ja Miia Ott, kümnevõistleja Risto Lillemets, ujuja Ralf Tribuntsov, murdmaasuusataja Henri Roos, jalgpallur Kelly Rosen, ajakirjanik Marii Karell ning treener Maris Mägi.

Karl Erik Nazarov meenutas, kuidas juba aasta enne võistlussarja pääsemist kirjutas ta endale üles võistluste normatiivid ning treenis nende normide täitmise nimel terve aasta. Risto Lillemets tõi välja, et mängulised treeningud ja lõbusad võistlused trennikaaslaste vahel on see, mis noored pingutama paneb ning aitab raskeid trenne nauditavamaks teha. Ralf Tribuntsov nautis võistlemise juures tiimitunnet, mis tekkis koolikaaslastega koos võisteldes ja üksteisele kaasa elades. Kelly Rosenile õpetas mitmevõistlus seda, et kunagi ei tohi alla anda. Isegi kui üks ala ebaõnnestub, siis ootab kohe ees järgmine ala ning tuleb end uuesti kokku võtta ning endast parim anda.

400 m tõkkejooksu Eesti rekordiomanik Maris Mägi on TV 10 Olümpiastarti võistlussarjas osalenud mitmes erinevas rollis – ise võisteldes, oma vennale Rasmus Mägile kaasa elades ning tänasel päeval oma õpilasi juhendades. Kõige paremini on tal meelde jäänud lõputult pikad järjekorrad, et mõnel alal oma katse sooritada, sest võistlejaid oli nii palju.

52. hooaja finaalvõistlusel püstitasid mitmevõistluses uued sarja rekordid Harry Lembergi õpilased Hank-Gerhard Hausenberg ja Marietta Verst. Täna oma rekordmeeneid kätte saades kinnitasid mõlemad, et ägedad auhinnad ja uute rekordite püstitamine on see, mis neile võistlemise juures kõige enam meeldib ja neid motiveerib.

Eesti Kergejõustikuliidu president tutvustas kohalviibijatele U14 Eesti rekordite pidamise korda, mis hakkab kehtima alates 1. jaanuarist 2024. Kui varem selles vanuseklassis Eesti rekordeid peetud pole, siis uuest aastast see muutub ning TV 10 Olümpiastarti võistlused on ideaalne võimalus uute rekordite püstitamiseks, kuna seal osalevad just selles vanuses sportlased.

EOK peasekretär Siim Sukles rääkis järgmise aasta Olümpiapäevast, mis toimub koos TV 10 Olümpiastarti finaaliga esmakordselt Jõhvis. Kohal oli ka Jõhvi Sport juht Erich Petrovits, kes kinnitas, et nemad valmistuvad ning on Olümpiapäeva ja võistlussarja finaali ootuses.

53. hooaja etapid:

  • I etapp – 2. detsember 2023, Võru Spordikeskus
  • II etapp – 27. jaanuar 2024, Lasnamäe Kergejõustikuhall
  • III etapp – 23. märts 2024, Tartu Ülikooli Spordihoone
  • IV etapp – 25. mai 2024, Kadrioru staadion
  • FINAAL – 13.-14. juuni, Heino Lipu staadion (Jõhvi)

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv noortesari, millest on sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased. Sari katab kogu Eesti sest hooaja jooksul toimub üle poolesaja eelvõistluse maakondades ja viis vabariiklikku mõõduvõttu. Paremus selgub nii võistkondlikus kui individuaalarvestuses. 

Rohkem infot võistlussarja kohta SIIN

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Nedis, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Originaal, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

Lõik ETV spordiuudiste saatest:

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST