Toimus EKJLi Sportlaskomisjoni poolt korraldatud basseinitreening

EKJLi sportlaskomisjon korraldas 3.novembril Kalev Spas basseinitreeningu, mille viis läbi Karl Lumi. Treeningul osales 30 sportlast ja 10 treenerit.

Basseinis treenimisel on palju eeliseid. Rinnuli vees seistes kaalub sportlane vaid 10 protsenti oma kehakaalust. Selline kehakaalu vähendamine tähendab, et sportlane saab tugevamini ja suurema intensiivsusega treenida mitu päeva järjest, põhjustamata liigeste kulumist ja üldist lihaste valulikkust. Lisaks pakub vesi 12% suuremat vastupanu, kui õhk, kuna puuduvad gravitatsioonijõud. Kõlab teleturulikult aga 30 minutit basseinis treenimine annab teile kahetunnise maismaatreeninguga sarnased tulemused. Vees kehtib reegel – mida tugevamini sellest läbi surute või tõmbate, seda suuremat vastupanu tunnete. Vesi sunnib sportlast oma lihaseid ekstsentriliselt ja kontsentriliselt töötama. See arendab vastastikuseid lihaseid võrdsel määral ning õpetab neile kokku tõmbumist ja lõdvestamist.

Basseinitrenni võib teha kasvõi iga päev tava treeningutele lisaks ja isegi enne võistlusi. Vastavalt soovile võib teha 15 minutilisi kuni tunniseid trenne. Näidisharjutuste videoid võib leida Facebooki lehel ürituse “Basseinitreening kergejõustiklastele” seinalt.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST