Toimus Eesti Kergejõustikuliidu treenerite aastakonverents

Fotod: EKJL

Laupäeval, 2. aprillil toimus Eesti Kergejõustikuliidu treenerite aastakonverents, kus osales 55 treenerit. Tallinnas Olümpia Hotellis toimunud konverentsil esinesid nii alaliidu töötajad kui tunnustatud spetsialistid muudelt aladelt, lisaks toimus treenerite ümarlaud.

Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe jagas treeneritele infot OpenTrack süsteemi ning treenerikutse taotlemise kohta. Saavutusspordi juht Kristel Berendsen andis ülevaate Eesti koondise sisehooajast ning eesootavatest välishooaja lähetustest. Tehnilise komisjoni esimees Peeter Randaru tutvustas treeneritele uusi reegleid ja muudatusi võistluste läbiviimises.

Pereterapeut ja koolitaja Tiit Kõnnussaar rääkis oma ettekandes kehtestamisest ja piiridest treeneritöös ning andis näpunäiteid konfliktide ennetamiseks sportlaste ja nende vanematega.

Spordipsühholoog Snežana Stoljarova rääkis noorsportlaste pingetest ning sellest, kust need tulevad ja kuidas neid maandada.

Treenerite ümarlauas arutleti noorsportlaste üleminekute ning sellega seonduvate noortespordirahade teemal.

Päeva lõpetas treener ja endine kümnevõistleja Andrei Nazarov, kes tegi oma kogemuste põhjal huvitava ettekande sellest, kuidas viia sportlane rahvuvahelisele tasemele.