Toimetustele: kergejõustiku U23 EM-i akrediteerimisinfo

Avatud on meedia akrediteerimine 9.-12. juulil 2015 Tallinnas Kadrioru staadionil toimuvatele 10. Euroopa U23 meistrivõistlustele kergejõustikus.

U23 EM-ile akrediteerida saate aadressil: https://arena-bo.european-athletics.org/ArenaEvent/Arena.Domain.Registration.Web/Views/Registration/RegistrationForm.aspx?p1=OTg%3d

Akrediteerimine on avatud kuni reede, 1. juulini. Pärast tähtaega on akrediteerimine võimalik ainult põhjendatud erandjuhtudel, mida Euroopa Kergejõustikuliit koos korraldajaga kaalub individuaalselt.

NB! Juhul, kui toimetus pole 1. juuliks otsustanud, kes konkreetselt võistlust kajastab, palume täita akrediteerimisvorm igal ajakirjanikul, fotograafil või operaatoril, kes võib selle ülesande pälvida.

Akrediteeritud meediaesindajatele saadab Euroopa Kergejõustikuliit e-posti teel kinnituse.

Online video- ja telematerjali tootmine ja kasutamine:

Võistluste teleõigused kuuluvad Euroopa Ringhäälingute Liidule, kelle esindaja Eestis on Eesti Rahvusringhääling. Teistel toimetustel on võimalik avaldada võistlusalalt (infield) kuni 90 sekundit uudismaterjali päevas. Lühilõikude kogupikkus 90 sekundit ühe võistluspäeva kohta hõlmab ka autasustamistseremooniaid, kuid nimetatud piirangu alla ei kuulu ava- ja lõputseremoonia, pressikonverentsid ning meediaorganisatsiooni enda poolt mixed zone’is salvestatud intervjuud osalejatega. Lühilõike on õigus avalikustada alles pärast ainuõigust omava ERR-i teleülekande lõppu võistluspäevast (09.06 ja 12.06 kell 20:00; 10.06 ja 11.06 kell 21:00). Võistluse telepildi saamise ja kasutamise tingimustes palume kokku leppida Rivo Saarnaga (tel 50 65 768, e-post rivo.saarna@err.ee).

Tele- ja online-kanalitel on Kadrioru Staadionil õigus ise salvestada videomaterjali mixed-zone’is, kuhu sportlased tulevad finišijärgselt intervjuudele, ning kogu Kadrioru Staadioni territooriumil, välja arvatud võistlusalal ehk infieldis (võistlusväljak, sh jooksurajad). Võistlusala ehk infieldi ei ole lubatud filmida ka mujalt, sh tribüünidelt. Otseülekandena lõikude esitamine kohapealt ei ole lubatud.

Palume kõigil meediaesindajatel, kes soovivad salvestada videomaterjali, valida akrediteerimisvormil tüüp: non-rights holder (v.a. Eesti Rahvusringhäälingu esindajad, kelle akrediteerib ERR ise eraldi).

Info fotograafidele:

Vastavalt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) reeglitele on võistlusalale (infield: väljak ja jooksurajad) turvakaalutlustel lubatud piiratud arv fotograafe. U23 EM-il tohib infieldis samaaegselt viibida maksimaalselt 14 fotograafi. Püsivalt on infieldi positsioonid kogu võistluste ajaks Euroopa Kergejõustikuliidu otsusega broneeritud suurematele rahvusvahelistele agentuuridele/meediakanalitele ning Eesti suurematele meediakanalitele Delfi/Eesti Päevaleht, Postimees ja Õhtuleht (igaühele üks infieldi positsioon) ning korraldajate fotograafidele. Vabad infieldi positsioonid jagatakse ülejäänud fotograafide vahel roteeruva graafiku alusel vastavalt kohapeal esitatud sooviavaldustele – kui vähegi võimalik, püüame vastu tulla fotograafi erisoovidele konkreetsete sportlaste osas. Palume fotograafidelt mõistvat suhtumist ja paindlikkust – need on IAAFi reeglid, mille täitmine on korraldajatele kohustuslik ning seda jälgivad Kadriorus vastavad rahvusvahelised ametnikud. Soovi korral on võimalik saada korraldajate fotograafide tehtud fotosid.

Euroopa kergejõustiku 2015. aasta üks tippsündmusi toob Tallinna ligi 1000 alla 23-aastast kergejõustiklast üle Euroopa. Neist paljud kuuluvad juba praegu Euroopa ja maailma absoluutsesse tippu, olles võitnud ligi poolsada medalit täiskasvanute rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt. Aega võistlusnormi täitmiseks on sportlastel 29. juunini. Koondiste lõplik ülesandmise tähtaeg on 30. juuni keskööl. Eesti koondise kandidaatide ja komplekteerimise põhimõtetega saab tutvuda siin: http://ekjl.ee/lisaleht/euroopa_u23_meistrivoistlused. Eestlased on seni üheksa korda toimunud U23 EM-ilt võitnud seitse medalit, viimati Rasmus Mägi (2013 pronks 400m tõkkejooksus) ja Grit Šadeiko (2011 kuld seitsmevõistluses).

Ajakava ja muu info leiate võistluste kodulehelt www.tallinn2015.org.

 

Kohtumiseni Kadrioru kergejõustikustaadionil!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST