Tiidrek Nurme Taipei maratonil kolmas

Fotod: erakogu/EKJL

Eesti 2020.aasta parimaks meeskergejõustiklaseks valitud Tiidrek Nurme osales täna Taipei maratonil, kus võitis tulemusega 2:16:11 kolmanda koha.

Eestlast edestasid keenialased Paul Longyangata (2:09.18) ja Elisha Rotich (2:13.07), esimesena esikolmikust välja jäänud marokolane Bilal Marhoum kaotas Nurmele 11 sekundiga.

Taipei maratoni tegid Nurme sõnul keeruliseks just eelkõige karantiinireeglid, mille järgi pidi ta kaks nädalat järjest viibima vaid hotellitoas. „Kolmas koht Taipei maratonilt on edukas lõpp sellele uskumatule eksperimendile. Võistlus ei olnud ilmastiku (tuuline ja vihmane) ja karantiinireeglite tõttu lihtne. Mul oli hea lahing ja koostöö marokolasega. Keenialased võtsid kaksikvõidu. Olen tänulik korraldajatele ja kõigile asjaosalistele,“ kirjutas Nurme võistluse järel sotsiaalmeedias.

Foto: ekraanipilt

Korraldajad kutsusid kohale 12 eliitjooksjat 8 erinevast riigist püüdes sellega näidata ühiseid ülemaailmseid võitlusi COVID-19 pandeemia vastu. Riiklike pandeemiaprotokollidega vastavusse viimiseks olid nad sunnitud järgima rangeid piiranguid, mis hõlmasid 15-päevast karantiini alates võistlejate saabumisest Taipei linna 2. ja 3. detsembril. Et aidata jooksjatel karantiinis viibimise ajal oma vormi hoida, lasid korraldajad iga sportlase hotellituppa paigutada jooksulindid. Sportlased pääsesid rajale treenimiseks viimasel kahel päeval enne võistlust.

2020臺北馬拉松【賽事最速報】

Kokku osales üritusel 28 000 jooksjat, mis tegi sellest maailma suurima rahvaspordivõistluse pärast selle aasta alguses toimunud ülemaailmse koroonaviiruse pandeemia puhkemist. 23-miljoniline saareriik tegutses pandeemia puhkemisel kiiresti ja teda on kiidetud viiruse leviku ohjeldamise eest – teatatud on vähem kui 800 juhtumist.

Taipei maratoni TULEMUSED

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST