Tiidrek Nurme: Euroopa karikavõistlused täitsid oma eesmärgi

Londonis toimunud 10 000 meetri jooksu Euroopa karikavõistlustel osalenud Tiidrek Nurme sai B-jooksus 16. koha. Nurme läbis distantsi ajaga 29.36,76, mis on Eesti hooaja tippmark.

Nurme tõdes, et kuigi aeg oleks võinud parem olla, täitis Londoni võistlus oma eesmärgi. “Selle võistluse eesmärk oli olla vaheetapiks Doha maailmameistrivõistluste maratoniks valmistumisel. Vajasin treeningutesse väikest vaheetappi, kiiremat võistlust ja ses osas täitis see jooks oma eesmärgi. Aeg oli veidi alla ootuste, aga kehv ka mitte. Üldine emotsioon on positiivne, sain hea hoo edasiminekuks ja saan nüüd alustada kolme kuu pikkust ettevalmistust Dohaks. See on minu suur eesmärk sel hooajal ja selle nimel kogu ettevalmistus on käinud,” sõnas Nurme.

Stardis oli 134 jooksjat – 69 meest ja 65 naist, sportlased olid jagatud A- ja B-jooksudesse. 

Meeste B-jooksu võitis ajaga 28.44,74 Abuhay Yitayew Iisraelist. A-jooksu kiireim oli Itaaliat esindav Crippa Yemaneberhan ajaga 27.49,79.

Kõiki tulemusi näeb SIIT.

Nurme võistles Londonis ka eelmisel aastal, kui sai 20. koha ajaga 29.05,49. Nurme isiklik rekord on 10 000 meetris 28.59,88.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST