Thompson-Herah ja Warholm valiti aasta kergejõustiklasteks

Foto: World Athletics

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit jagas kolmapäeval pidulikul galal aasta parimate tiitleid. Aasta naissportlaseks valiti Elaine Thompson-Herah ning parimaks meessportlasteks Karsten Warholm

Tokyo olümpiamängudel kolm kuldmedalit võitnud Jamaika sprinter Elaine Thompson-Herah valiti parimaks naissportlaseks. 29-aastane jamaikalanna võitis olümpiamängudel 100 meetri, 200 meetri ja 4×100 meetri jooksus kuldmedali. Thompson-Herah edestas pikamaajooksjat Sifan Hassani, keskmaajooksjat Faith Kipyegoni, tõkkejooksjat Sidney McLaughlini ja kaugushüppajat Yulimar Rojast.

„Võtan aasta korraga,“ kommenteeris Thompson-Herah. „Jõudsin maailmarekorditele väga lähedale, seega kõik on võimalik. Naelikuid ma niipea varna ei riputa!“ Jamaicalanna lubas, et järgmine aasta tahab ta Eugene’is toimuval MMil oma edu korrata. „See on mu kodu lähedal ja seega tulevad nii sõbrad kui pere kohale. Loodetavasti lastakse publik tribüünile, kahjuks Tokyos ei lubatud.”

Tokyo olümpiamängudel 400 meetri tõkkejooksu võitnud ja finaaljooksuga uue maailmarekordi püstitanud norralane Karsten Warholm valiti Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu pool aasta parimaks meessportlaseks. Warholm edestas pikamaajooksjat Joshua Cheptegeit, kuulitõukajat Ryan Crouseri, teivashüppajat Armand Duplantist ja maratoonarit Eliud Kipchoget.

„Ma olen väga õnnelik,“ tunnistas 45.94 uuteks rekordnumbriteks jooksnud norralane galal. „Kui ma Tokyos esimest korda seda aega nägin, siis arvasin, et see on mingi eksitus. Ma tõesti ei uskunud seda. Enda võidus ei olnud ma enne finišijoone ületamist sugugi kindel, see oli väga pingeline. Ma annan endast alati maksimumi ja ei tea täpselt, mis minu selja taga toimub. Kui sain aru, et 45.94 on õige aeg, siis mõtlesin, et „see pole üldse halb, võtan vastu!“.

Naiste tõusva tähe tiitli teenis keskmaajooksja Athing Mu. Ameeriklanna võitis Tokyo olümpiamängudel nii 800 meetri kui ka 4×400 meetri jooksus kuldmedali.

Tõusva tähe kategoorias võidutses meeste seas USA sprinter Erriyon Knighton, kes sai Tokyo olümpiamängudel 200 meetri finaalis neljanda koha ning püstitas U20 vanuseklassis 200 meetri distantsil maailmarekordi.

Teised auhinnad:

Inspiratsiooni autasu – Gianmarco Tamberi ja Mutaz Essa Barshim (kõrgushüppes olümpiakulda jaganud mehed)
Parim treener – Bobby Kersee (Allyson Felixi ja Sidney McLaughlini treener)
Aasta naise auhind: Anju Bobby George
Liikmesföderatsioonide auhind: Kuuba Kergejõustikuliit
Aasta kergejõustikufoto: Ryan Pierse

Auhinnagala ülekanne:

World Athletics Awards 2021
nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST