Teivashüppes jalga vigastanud Janek Õiglane pidi Glasgow sise-EMi katkestama

Mitmevõistleja Janek Õiglane vigastas Glasgow´s toimuvatel sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel teivashüppes jalga ning pidi katkestama. Teine mitmevõistleja Karl Robert Saluri jättis võistluse seljavalu tõttu pooleli avapäeval pärast kuulitõuget. 

Õiglane oli avapäeva järel 3332 punktiga kaheksas ning kerkis teise võistluspäeva avaala 60 m tõkkejooksuga viiendale kohale. Tõkkejooksus sai ta kirja aja 8,18 ja punkte oli viie alaga koos 4269. Teivashüppes ületas Õiglane algkõrguse 4.80 ning üritas järgmisena jagu saada kõrgusest 5.00. Kahjuks maandus ta ebaõnnestunud hüppe järel õnnetult teiba augu äärele ning vigastas jalga. Luu, kõõlused ja närvid esmase vaatluse põhjal kahjustada ei saanud, ent sportlane viidi haiglasse tekkinud haava õmblema ning võistluse jätkamine polnud võimalik. “Röntgenpildid saime tehtud, saame näha, kas on suurem probleem või mitte. Arstid seal ütlesid, et väga hull pole,” kommenteeris Õiglane olukorda. 

Seitsmevõistluse algus oli eestlaste jaoks olnud suurepärane, kui Saluri jooksis sise-EMi rekordiks 6,75 ning läks seitsmevõistluse liidriks. Õiglane sai kirja 7,15 ja oli avaala järel 10. Kaugushüppes sai Saluri kirja tulemuse 7.49 ning hoidis 1905 punktiga teist kohta. Õiglane hüppas 7.23 ja oli kahe ala järel 1699 punktiga 11.

Kuulitõukes piirdus Saluri 13.84ga, ent hoidis kolme ala järel 2624 punktiga jätkuvalt teist kohta. Kahjuks pidi Saluri seljaprobleemide tõttu võistluse seejärel pooleli jätma. “Kuulitõuge oli raske, tegin juba kauguses veidi seljale liiga, aga läksin ikka kuuli tõukama. Mõtlesin, et pole väga hullu, aga proovikatsel käis lõplik valu läbi ja siis sain aru, et seis on jama,” rääkis Saluri katkestamise põhjustest ning lisas, et USAsse naastes tuleb seljast uus pilt teha ning raviplaan paika panna.

Õiglane tõukas isiklikku rekordit tähistava 15.50 ja oli kolme ala järel 2519 punktiga üheksas. “Enne kuuli pidasin treeneriga vestluse ja see tekitas sellise mõnusa tunde. Sain pingevabalt tõugata ja tulemus on päris hea,” kommenteeris Õiglane, kes kõrgushüppes ületas 2.01. “Kaugushüppes põrutasin kanda, ent kõrgushüpet see otseselt ei seganud,” lisas Õiglane avapäeva lõpus.

Kulla võitis seitsmevõistluses hispaanlane Jorge Urena 6218 punktiga, teiseks tuli britt Tim Duckworth 6156 punktiga ja kolmas oli 6145 punkti kogunud venelane Ilja Škurenjov.

Vaata kõiki tulemusi.

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Eesti Kergejõustikuliit

Koondise juht

Tel: +372 528 9062

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST