Teeme Ära talgupäeval korraldatakse sporditalguid

Allikas: www.spordiaasta.ee

Spordipealinn 2013 Ida-Virumaa kutsub Teeme Ära talgupäeval 4. mai 2013 üle Eesti sporditalguid korraldama.

Üheskoos korrastatakse spordiradu ja -rajatisi, mänguväljakuid ning matkaradasid. Kui endal talguideed ei ole, siis saab lüüa kampa oma kodukooli, lasteaiaga või spordiklubiga. Kõik talgud kantakse üle-Eestilisele talgukaardile, kust need omakorda talgulised leiavad (vormi talgu lisamiseks saab täita SIIN, talguliigiks märkida Spordi- ja terviserajatised).

Kuna nii Euroopas kui ka Eestis käib parasjagu Kultuuripärandi aasta, mille juhtmotiiviks on “Pärijata pole pärandit”, siis on talgupäev suurepärane võimalus tuua legendaarsed kunagised spordimehed ja -naised kodust välja, oma lugu vestma ning inspiratsiooni jagama! Seda võib teha nii talgu käigus, ühise lõuna ajal või miks mitte ka talguile järgneval lõkke- või saunaõhtul!

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev sai alguse 2008. aasta prügikoristusaktsiooni ja 2009. aasta mõttetalgute järel 2010. aastal. Nüüd saab iga kogukond, ühendus või aktiivne kodanik ise otsustada, mis vajab ärategemist, korraldada selleks talgud ning kutsuda teised kaasa. 2012. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1241 talgut kokku 32 000 osalejaga.

Sporditalguid on korraldama oodatud spordiklubid ja spordikoolid, külad ja vallad, linnad ja linnaosad, kodanikuühendused ja vabakonnad, koolid ja lasteaiad, firmad ja nende kollektiivid. Samuti kõik teised hakkajad inimesed ja organisatsioonid, kellele terve elustiil, liikumisharrastus ja sport korda lähevad!

Koostöös Eesti Rahva Muuseumiga kogutakse ka talgulugusid. Talgulugu võib olla aastate tagune või värskem. Oodatud on ka fotod ja videod. Lugusid saab jagada ja lugeda talgulugude lehel ja Spordipealinna Facebooki lehel.

Teeme ära!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST