Teemantliiga muudab “minifinaali” reegleid

Foto: Diamond League/Getty Imges

Alates 2020. aastast sai kergejõustiku Teemantliigas näha vastuolulist reeglit, kus võistluse võitis sportlane, kes näitas viimases voorus parimat tulemust. Tänavuseks aastaks on see reegel kadunud.

2020. aastal katsetati uut reeglit ainult kaugushüppes. See tähendas, et viie katse põhjal selgitati välja kolm paremat sportlast, kes asusid kuunedale katsele nö nullist võistlust otsustama. Uus reegel ei meeldinud kohe alguses sportlastele, ent Teemantliiga juhid astusid 2021. aasta hooajal veel järgmise sammu – kergejõustikumaailma sai vihatuimat reeglit näha nii hüppe- kui ka viskealadel.

15. detsemberil tegid Teemantliiga juhid siiski reeglis korrektuure. Enam ei lähe võitja selgitamisel arvesse ainult viimase vooru tulemused, ent kuuendat katset saab jätkuvalt sooritama minna ainult kolm parimat sportlast. võimalik pärast igat vooru viimasena enda sooritus teha. Lisaks otsustati muuta võistlusjärjestust. Seni oli tavapärane, et kolmel viimasel katsel võisteldakse paremusjärjestuses, kus liider teeb oma katse viimasena. Nüüd muudeti järjestust ehk liider hoopis alustab vooru, talle järgneb teisel kohal asuv sportlane jne.

Loe Teemantliiga uutest reeglitest lähemalt SIIN

Teemantliiga uus hooaeg algab 13. mail ning esimene osavõistlus peetakse Dohas.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST