Tartus selgusid TV 10 olümpiastarti 49. hooaja võitjad mitmevõistluses

Tartus Tamme staadionil selgusid pühapäeval koolinoorte võistlussarja TV 10 olümpiastarti 49. hooaja võitjad mitmevõistluses.

17-aastase vahe järel võitis TV 10 Olümpiastarti sarjas suuremate koolitiimide vahelise võistluse Tartu Tamme Kooli võistkond, kes sai triumfi nautida kodustaadionil. Võimsad punktid tõid Tamme tiimile kaksikvennad Trummid, kes teenisid kuni 14-aastaste poiste üheksavõistluses kaks kirkamat kohta. Teivast neli meetrit ja kümme sentimeetrit hüpanud Andreas Trumm võitis üheksavõistluse 8286 punktiga ja edestas lõpuks oma kaksikvenda Martinit 144 punktiga.

Suuremate koolide koondarvestus:
1. Tartu Tamme Kool – 48 624 punkti
2. Rakvere Reaalgümnaasium – 44 818 punkti
3. Tallinna 21. kool – 43 002 punkti

“Ma arvan, et eriti teivashüppes ületasin ma end palju, tänu publikule. Vana rekord oli juba päris vana ja viimased võistlused ei olnud lihtsalt välja tulnud. Teadsin, et olen võimeline hüppama neli meetrit, aga mitte nii palju ja veel varuga,” rääkis Andreas Trumm.

Vanemate poiste üheksavõistluse esikolmik:
1. Andreas Trumm (Tartu Tamme K) – 8286 punkti
2. Martin Trumm (Tartu Tamme K) – 8142 punkti
3. Karl Kristjan Pohlak (Tallinna Inglise Kolledž) – 8061 punkti

Vennad Trummid harjutavad Harry Lembergi juhendamisel, kelle nõuannete järgi võisteldes võitis viis meetrit ja 11 sentimeetrit kaugust hüpanud Katarina Verst Luunja Keskoolist kuni 14-aastaste tüdrukute kaheksavõistluse 7761 punktiga.

“Ma ei mäleta, kuna ma kergejõustikutrenni läksin – äkki teises klassis. Trenni teen ma umbes kuus korda nädalas,” kommenteeris Verst.

Tüdrukud vanemad kaheksavõistlus:
1. Katarina Verst (Luunja KK) – 7761 punkti
2. Stella Seim (Tartu Tamme K) – 7679 punkti
3. Marta Ründva (Saue G) – 7193 punkti

Nooremate, kuni 12-aastaste poiste üheksavõistluses tegi supertulemusi Pelgulinna Gümnaasiumis õppiv Tristjan Jaanson, kes võttis teisel päeval oma nimele sarja rekordi 60 meetri tõkkejooksus 8.72 sekundiga ja kogus lõpuks rekordilised 7360 punkti.

Nooremate poiste üheksavõistluse medalikolmik:
1. Tristjan Jaanson (IND, Pelgulinna Gümnaasium) – 7360 punkti
2. Gregor Kiriland (IND, Tarvastu Gümnaasium) – 5919 punkti
3. Kevin Matteus (Kullamaa KK) – 5790 punkti

“Olen kindlasti väga õnnelik. See võit ei tulnud kergelt. Nagu oli näha, tuli 1000 meetrist palju pingutada ja teistel aladel ka,” lausus Jaanson.

Jaanson treenib Kädy Tänav (Tänaku) juures ja tema teine talent Ellen Ingrid Aadamsoo võitis kuni 12-aastaste kuuevõistluse 5032 punktiga. Prantsuse Lütseumis õppiv Aadamsoo viis selle vanuse 60 meetri tõkkejooksu rekordi 9.25 sekundi peale.

Tüdrukud nooremad kuuevõistlus:
1. Ellen Ingrid Aadamsoo (IND, Tallinna Prantsuse Lütseum) – 5032 punkti
2. Kärt Lehtla (IND, Jõgeva Põhikool) – 4691 punkti
3. Mirtel Merimaa (Rakvere Reaalgümnaasium) – 4582 punkti

“Iga ala läks päris hästi ja kaugushüppes tuli päris suur isiklik rekord ja ka tõketes ja 60 meetri jooksus,” rääkis Aadamsoo.

Väikemate koolitiimide seas teenis üldvõidu Orisaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond. Teise koha viis heade mõtete linnast koju Laupa ja Imavere Põhikooli ühendvõistkond ning pjedestaali kolmandale astmele tõusid Uulu Kooli noored sportlased.

Väiksemate koolide kolm paremat ja punktid:
1. Orisaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond – 36 421 punkti
2. Laupa ja Imavere Põhikooli ühendvõistkond – 32 236 punkti
3. Uulu Kool –  29 786 punkti

Finaaletapi tulemusi näeb EKJLi kodulehel www.ekjl.ee/TV10 või Sportity mobiilirakenduse kaudu (tv10f2020)