Tartus algavad Eesti U20 ja U23 talvised meistrivõistlused kergejõustikus

Laupäeval ja pühapäeval peetavatel meistrivõistlustel asub starti üle 260 noore kergejõustiklase, kes esindavad 45 spordiklubi.

U20 vanuseklassis on oodata mitmeid põnevaid vastasseise. Teivashüppes tulevad võistlema U20 EMi normi (4.90) täitnud Sander Moldau (5.00) ja Raul-Alar Haak (4.90) ning Hans-Christian Hausenberg (isiklik rekord 5.10), kaugushüppesektoris kohtuvad Hans-Christian Hausenberg ja Johannes Erm. Hausenberg osaleb ka 60 m tõkkejooksus, Erm 300 m jooksus ja kolmikhüppes.

Värske naiste 5-võistluse Eesti meister Margit Kalk asub starti teivashüppes ja kaugushüppes, kus U20 EMi pääsmed juba käes ning 60 m jooksus; Johanna Ilves võistleb nii 60 m jooksus kui ka 60 m tõkkejooksus.

U23 vanuseklassis 7-võistluse Eesti meister Taavi Tšernjavski ja hõbemedalimees Risto Lillemets võistlevad 60 m tõkkejooksus ja kaugushüppes, Rahvusvahelisel mitmevõistlusel 2.07 ületanud Lillemets ka kõrgushüppes ja teivashüppes.

Kuulitõukes asub Belgradi sise-EM normi (16.30) püüdma juba mitme täiskasvanute tiitlivõistluse kogemusega Kätlin Piirimäe. Teivashüppes on üles antud Eesti rekordi (4.31) omanik Reena KollÕilme Võro jookseb nii 60 m kui ka 200 m, Kreete Verlin stardib 60 m ja 60 m tõkkejooksus.

Võistluste algus Tartu Ülikooli spordihoones on mõlemal päeval kell 12.00

Täpne ajakava on siin.
Stardinimekirjad leiab siit.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Värska Vesi, Audi, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST