Tartu Spordiakadeemia jätkab uuel hooajal 25 sportlasega

Tartu Spordiliidu juhatus ja Eesti Olümpiakomitee otsustasid Tartu Spordiakadeemia plaanid järgmiseks hooajaks. Eelmisel aastal rajatud akadeemia jätkab 2015./2016. õppeaastal 25 sportlasega, 8 vabale kohale tuleb konkurss. Konkurss kestab 20. aprillini.

Akadeemia nimekirja lisandub uuel hooajal 5 uut ning vabaneb 3 kohta, vabadele kohtadele korraldatakse konkurss. Tartu Spordiakadeemia õppurid peavad üldjuhul õppima Tartus, erandjuhtudel võetakse vastu ka Nõo, Lähte ja Ülenurme gümnaasiumite õpilasi.

2015/2015 aastal Spordiakadeemiasse valitud ligi 40 Tartu parimast sportlasest on praeguseks akadeemia nimekirjas 20 sportlast, kellest 6 õpib kõrgkoolis, 13 gümnaasiumis ja 1 IX klassis. Akadeemial on koostöölepingud 16 spordiklubi treeneriga, keda tasustatakse hommikuste treeningute eest.

Erikokkulepped sportlaste toetatud õppimise kohta on sõlmitud 9 gümnaasiumiga (7 Tartu kooli, Lähte ja Ülenurme gümnaasiumid) ja 3 kõrgkooliga (Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Tartu Kõrgem Sõjakool). Hommikusteks treeninguteks kasutab Tartu Spordiakadeemia tasuta seitset Tartu linna ja spordiklubide spordirajatist ning tööpäeva lõunatel toitlustab sportlasi 8 erinevat toitlustuskohta. Sportlastel on õigus kasutada Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiiniteenuseid õppeaasta jooksul 400 euro ulatuses. Hiljuti liitus projektiga ka Aura Veekeskus, kes pakub sportlastele võimalust käia hommikuti ja nädalavahetustel tasuta ujumas.

Tartu Spordiakadeemia alustas EOK, Tartu linna ja Tartu Spordiliidu koostööprojektina 6. oktoobril 2014. Akadeemia tegevuses osaleb mitu osapoolt: Tartu linn, Eesti Olümpiakomitee, Tartu Ülikooli Kliinikum, Tartu linna haridusasutused, spordiklubid, sportlased ja treenerid. Spordiakadeemiat juhib Tartu Spordiliit, projektijuht on Pille Tali.

Kandideerimine uutele kohtadele 2015/2016 õppeaastaks lõppeb 20.aprill 2015.

Tartu Spordiakadeemia tegutsemise põhimõtted
Ankeet

Lisainfo:
Pille Tali
Spordiakadeemia projektijuht
+37253498496
pille.tali@ut.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST