Tartu parim sportlane on Rasmus Mägi ja treener Harry Lemberg

Kolmapäeval, 2.detsembril selgusid Tartu linna aasta sportlased, meestest haaras tiitli tõkkejooksja Rasmus Mägi ning aasta treeneri tiitli tõi Harry Lembergile tulemuslik mitmete kõrgel tasemel kergejõustiklaste juhendamine.

Emajõelinna aasta parim meessportlane Rasmus Mägi võitis tänavu kahel korral kolmanda koha kergejõustiku Teemantliiga etappidel, ühel neist tegi 400 meetri tõkkejooksus oma kahe aasta parima tulemuse (48.72). Mägi kandideerib ka Eesti aasta sportlase tiitlile, kuid kodulinna tunnustus on Mägile erilise tähendusega.

“Muidugi teeb see südame soojaks, kui kodulinnas peetakse tehtud tööd oluliseks, aga auhinnad pole minu jaoks sisemine motivaator,” ütles Rasmus Mägi. Talle annab spordi tegemiseks motivatsiooni eneseteostuse võimalus.

Spordiaasta parimad selgitas välja seitsmeliikmeline komisjon, mis koosnes treeneritest, spordiklubide esindajatest ja teistest ekspertidest. Seitsme kategooria hulgas oli kõige keerulisem valida meessportlast: Rasmus Mägi võitis keskmaajooksja Tiidrek Nurmet ainult ühe häälega.

“Neil oli seis täitsa 50:50 ning mõlemal head argumendid. Aga kahte valida ei saa ning spordis võidetakse mõnikord isegi millimeetritega,” sõnas Tartu sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp.

Tartu linna 2020. aasta parimad spordis:

Aasta meessportlane – Rasmus Mägi (kergejõustik, tõkkejooks): kaks korda pronks kergejõustiku Teemantliiga etappidel

Aasta naissportlane – Kärol Soodla (veemotosport): Euroopa meister GT-30 paadiklassis

Aasta noorsportlased – Alexander Moiseenko (tõstmine), IWF Online Youth World Cup’il 6. koht  ja Ramona Üprus (sulgpall), võistkondlikus arvestuses juunioride Euroopa meistrivõistlustel sulgpallis 3. koht

Aasta võistkond – Tartu Välk 494 jäähokimeeskond: Eesti meistrivõistluste ja karikavõistluste tiitel, Balti liiga Final Four finaalturniirile pääsemine

Aasta treener – Harry Lemberg (kergejõustik)

Aasta sporditegu – Rally Estonia WRC etapi korraldamine

“Kuigi spordiaasta on olnud väga keeruline ja lünklik ning väga paljud rahvusvahelised võistlused jäid ära või lükati tulevikku, on siiski suur hulk Tartu sportlasi saanud end edukalt tõestada rahvusvahelisel tasandil. Kõik täna parimaks tunnistatud sportlased on näidanud häid tulemusi,” ütles Tartu linna sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp.

Tartu spordiaasta parimaid õnnitletakse ja tänatakse 15. detsembril.

Lisainfo:
Veljo Lamp
Sporditeenistuse juhataja
Tel 736 1352; 516 7559
Veljo.Lamp@tartulv.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST