Tanel Visnap võitis kurtide olümpiamängudel kulla ja pronksi, Marja-Liisa Landar võitis pronksmedali

XXIV kurtide suveolümpiamängudel Caxias do Sulis on Tanel Visnap ja Marja-Liisa Landar võitnud Eesti koondisele kokku kolm medalit.

Esmaspäeval, 9. mail võitis Tanel Visnap meeste kaugushüppes kuldmedali viimasel katsel püstitatud võimsa isikliku rekordiga 7.43.

Tanel Visnapi finaalvõistluse tulemused: 6.91; 7.06; 7.05; 7.00; 7.20; 7.43. Ka viiendal katsel hüpatud 7.20 oli Valgamaa mehe isiklik tippmark.

“Saime lõpuks sammu ja maandumise paika. Emotsioonid on laes! Kokkuvõtmine oli meeletu,” ütles Visnapi treener Raimond Luts kullavõidu järel.

Visnapi tulemus 7.43 oli kurtide olümpiamängude kõigi aegade teine resultaat: temast kaugemale (7.63) on hüpanud vaid Dean Barton-Smith Uus-Meremaalt 1989. aastal Christchurchis.

Teisipäeval, 10. mail lisandus Eesti koondisele veel kaks medalit.

Marja-Liisa Landar võitis 100 m tõkkejooksus pronksmedali tulemusega 15,93. Kuldmedali võitis Taipei jooksja Le Hsu uue kurtide rekordiga 13,91 ning hõbeda ukrainlanna Yulia Shapoval ajaga 14.97. Laupäeval võistleb Landar kõrgushüppe finaalis.

Tanel Visnapi ületas meeste kõrgushüppes 1.83 m. Kaksikvõidu võtsid poolakad Bartosz Brzezicki (1.92) ja Karol Dabrowski (1.89). Homme alustab Visnap võistlemist oma viimasel alal 200 m jooksus, mis kulmineerub finaaliga reede õhtul.