Täna toimub Audentese staadionil Heitjate seeriavõistluse finaal

Stardis on naiste odaviske maailma hooaja edetabelijuht Maria Abakumova. Selguvad seeriavõistluse üldvõitjad.

Oma osalemisest on teatanud maailma käesoleva hooaja naiste odaviske edetabelijuht, 2011.a. MM kuld Maria Abakumova. 1. septembril püstitas Abakumova maailma hooaja tippmargiks 70.53. Tema isiklik rekord ja naiste odaviske läbi aegade teine tulemus on 71.99. Lisaks Abakumovale tuleb starti Läti odaviskaja, 2009.a. U23 EM võitja Madara Palameika (64.51). Meie odaviskajatest on kohal Raine Kuningas ja Linda Treiel. Naiste odavise algab kell 15:00 ning on Audentese staadionil seeriavõistluse finaaletapi avaala.

Meeste odaviskes on stardis äsja isikliku rekordi 83.48-ni viinud Risto Mätas, kellele püüavad vääriliselt vastata meie odaviskelootused eesotsas tänavuse 80-meetri mehe Erki Leppiku ja 80-meetri joone lähedale jõudunud Magnus Kirtiga, samuti odaviskajad Valgevenest.   

Meeste kettaheites on ringi oodata värsket 65-meetri meest Martin Kupperit. Naiste kuulitõukes on rivis 2013.a. Euroopa juunioride meistrivõistluste pronks Kätlin Piirimäe.  

Seeriavõistluse üldvõidu poole liiguvad tänavu korduvalt kettaheites 50-meetri joone alistanud Anu Teesaar ning kuulitõukes suure arenguhüppe teinud ja 19-meetri meeste hulka tõusnud Kristo Galeta.

Viie etapilise seeriavõistluse finaal saab alguse naiste vasaraheitega, TTÜ staadionil kell 14:00, sellele järgneb samas meeste vasaraheide. Mõlemal alal on stardis ka meie esinumbrid Kati Ojaloo ja Martin Lehemets.

Heitjate seeriavõistlusel on kavas kõik heitealad. Vasaraheitevõistlus toimub TTÜ staadionil. Teistel heitealadel selgitatakse paremik Audentese staadionil algusega 15:00.

Võistluse detailse ajakava leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

Pikkade traditsioonidega Heitjate seeriavõistlus toimub juba 44. korda

Heitjate seeriavõistluse peasponsorid on Balteco, DFDS Seaways, Exmet ja Jetoil.

Heitjate seeriavõistlust toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Eesti Kultuurkapital, Nike, Sportland, Crocs, Buff, Olympic Casino, digiprint.ee, Levi’s, Triobet Kardikeskus, Author, Saaremaa Lihatööstus, E-Piim, Kadarbiku, Lotus Timber, Tallinna Puhastuse TÜ, Aivar Karotamm Management, Põrrand & Zein

Lisainfo:

Ants Kiisa

Heitjate seeriavõistluse peakorraldaja

antskiisa@gmail.com

Tel: 5664 0851

 

 

 

 

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST