Täna MM-il: kas Kirt ja Laanmäe viskavad end lõppvõistlusele?

4.-13. augustini Londonis peetavatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel on neljapäeval, 10. augustil võistlemas Eesti odaviskajad Magnus Kirt ja Tanel Laanmäe.

Laanmäe viskab kvalifikatsiooni A-grupis, mis alustab kell 21.05. Ta on 16 mehe seas viimane viskaja. Käesolev hooaeg on Laanmäel kulgenud keeruliselt ja MM-ile pääses ta tänu Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu kutsele. Hooaja tippmark on Laanmäel 82.58, isiklik rekord 85.04.

Kell 22.35 alustab B-grupp, kus Magnus Kirt viskab järjekorras kuuendana. Kirdi hooaja parim vise kandus 86.06-ni. Kirdi isiklik rekord on 86.65.

Odaviske maailma hooaja edetabelijuht on sakslane Johannes Vetter, kes viskas juulis kõigi aegade teise tulemuse 94.44. Üle 90 meetri pikkuse odakaarega on sel hooajal hakkama saanud ka teine sakslane Thomas Röhler – 93.90.

Odaviske lõppvõistlusele pääsemiseks tuleb täita kvalifikatsiooninorm 83 meetrit või kui normitäitjaid on vähem, jõuda 12 parema sekka.

Võistluste ajakava (Eesti aegadega) on leitav Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt. Tulemusi näeb IAAF-i kodulehelt.

MM-ist näitab otseülekandeid ERR.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Audi, Tradehouse, Värska Vesi, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

 

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

tel: 528 9062

kristel@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST