Täna mahuka sponsorlepingu allkirjastanud Laanmäe sihiks on maailmameistritiitel

Täna allkirjastasid A. Le Coqi juht Tarmo Noop ning odaviskaja Tanel Laanmäe kaheaastase lepingu, mille alusel toetab ettevõte noort odaviskajat sportlaskarjääri edendamiseks 20 000 euroga. Laanmäe eesmärk on järgmisel aastal tulla odaviskes maailmameistriks.

Noobi sõnul on ettevõte panustanud varemgi potentsiaalsetesse noorsportlastesse, kellest võivad saada tuleviku maailmameistrid. Näiteks sõlmis 2006. aastal A. Le Coq lepingu tookord veel noorsportlase Heiki Nabiga, kes tõi aga paar aastat tagasi Eestile olümpiamedali. “Näeme ka Tanel Laanmäes sportlasena suurt potentsiaali, kes võib tuua Eestile spordimaailmas mitmeid väärikaid kohti ja eestlastele häid emotsioone,” ütles Noop.

Noop lisas, et Laanmäe on silma paistnud oma varasemas karjääris väga säravate tulemustega. “Ta on purustanud odaviskes nii Eesti juunioride- kui ka noorsoorekordid. Need tulemused annavad lootust, et ta on võimeline saavutama veelgi enam kui teda toetatakse ning tagatakse treeninguks vajalikud tingimused,” märkis Noop.

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli, kes ise on ellu kutsunud EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“, peab noortesse panustamist oluliseks. “Sportlastel on oluline keskenduda tulemustele ja võistlusteks ettevalmistavateks treeninguteks ning tänu A. Le Coqi toetusele saab ta keskenduda oma eesmärkide saavutamisele mitte nende täitmiseks vahendite otsimisele,” tunnustas Seli sponsori panust noore sportlase karjääri.

Tanel Laanmäe sõnul algas tema sportlaskarjäär väga tormiliselt, mis aga paraku jäi aasta eest tahaplaanile seoses teda tabanud terviserikkega. “Olen nüüdseks oma hea vormi taastanud ning saan täiel jõul keskenduda tulemuste saavutamisele,” kommenteeris Laanmäe. Ta lisas, et leping sponsoriga sõlmitakse kaheks aastaks ning kogu raha kulub sporditegemiseks. “Kuna Eesti kliimas on aastaringselt keeruline odavõistlusteks ette valmistada, kulub suures osas toetussumma treeninglaagritele välisriikides ning võistlusteks ettevalmistamiseks,” lisas Laanmäe.

Laanmäe järgmine suurem eesmärk on võistelda sel aastal Euroopa meistrivõistlustel ja järgmisel aastal maailmameistrivõistlustel.

Valgas sündinud Laanmäe sportlaskarjäär algas juba 16-aastaselt, mil noormees hakkas tõsiselt tegelema sportlaskarjääriga Audentese spordigümnaasiumis.

Laanmäe suuremad saavutused ja rekordid:
2006 – A-klassi Eesti rekord – 76.47 m (600 g)
2007 – Juunioride Eesti rekord – 76.35 m
2009 – Noorsoo Eesti rekord – 81.96 m

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST