Täna jookseb 8000 last 10. heategevuslikul Teatejooksul 18 paigas üle Eesti

Neljapäeval, 7. mail toimub 18 paigas üle Eesti juba kümnendat korda suur heategevuslik Teatejooks. Ümmarguse toimumisnumbriga üritusest võtab osa 8000 põhikoolilast, kes jooksevad liikumisvõime kaotanud laste ravi heaks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul on kümnes jooks on sellevõrra erilisem, et praeguseks on jõudnud juba kaks põlvkonda põhikooliõpilasi Teatejooksul käia. „Kui me aastakümne eest Teatejooksu korraldamist alustasime ning heategevuse nimel jooksid 500 Tallinna ja Kernu last, ei osanud me lootagi, et Teatejooksust võiks kiirelt kasvada Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi tuhandete ja tuhandete laste endi jaoks iga-aastane traditsioon. Oleme väga tänulikud kõigile noortele ja nende õpetajatele, kes on võtnud Teatejooksu oma iga-aastaseks hingeasjaks ning tulevad jooksma ja jooksuga head tegema. Samuti kõigile annetajatele, kes pole pidanud paljuks võtta toetuskõne numbril 900 7777,“ lausus Pallase.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, samal ajal saavad nad osalemisega anda oma moraalse panuse nende eakaaslaste ravi jaoks, kes on õnnetu juhuse või haiguse läbi liikumisvõime kaotanud. See on ühtlasi hea võimalus õpetada noortele heategevuse tähtsust ning kaasata neid juba varakult heade tegude tegemisse.

Teatejooks toimub samaaegselt Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas ja Valgas. Kõigis linnades peetakse Teatejooks viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele, igas meeskonnas on kaheksa liiget. Iga kool sai registreerida piiramatul arvul võistkondi, samuti võisid end kirja panna sõpruskondade või treeninggruppide võistkonnad. Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata, oluline on osavõtt!

Teatejooksust osavõtt on osalevatele lastele tasuta. Lapsed saavad endale tänutäheks ja mälestuseks jooksul osalemisest Teatejooksu särgid, mis seekord on juubeliaasta puhul tavapärase punase asemel valget värvi.

Lapsed juhivad oma pealehakkamise ja jooksuga täiskasvanute tähelepanu annetamisvõimalustele. Teatejooksuga kogutud annetused jagunevad kolmeks: üks osa läheb 11-aastase Lääne-Virumaa tüdruku Merily, teine osa 7-aastase Narva poisi Romani ning kolmas osa teiste väikeste patsientide ravi toetuseks Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuses. Merily sattus kahe aasta eest liiklusõnnetusse ning võitleb õnnetuses saadud jalaluumurru tüsistustega tänaseni – lihased on atrofeerunud ja kõõlused lühemaks jäänud, nii et käia selle jalaga ei saa. Roman on aga sünnijärgse ajukahjustuse tõttu spastiline – see tähendab, et tema lihased on kanged ning lihastoonus on nii kõrge, et liikumine on üliraske. Mõlemad vajavad palju taastusravi, et oma liikumisvõimet parandada. Lähemalt saab lugeda kodulehelt www.teatejooks.ee

Liikumisvõime kaotanud laste ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab toetada, helistades aastaringselt avatud heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetaja on AS Kalev, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.