Talvistel karikavõistlustel püstitati kaks Eesti noorterekordit

Foto: Marko Mumm/EKJL

Eile toimunud talvistel Eesti karikavõistlustel püstitasid Miia Tillmann ja Tristan Konso uued Eesti noorterekordid.

Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi) võitis teivashüppe uue U20 vanuseklassi Eesti rekordiga. Ta parandas oma isiklikku rekordit lausa 15 sentimeetri võrra ning hüppas uueks rekordiks 4.25. Varasem rekord 4.24 kuulus Reena Kolli nimele ning oli püstitatud 11 aastat tagasi.

Teise rekordi püstitas Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe), kes uuendas enda nimele kuuluvat U18 vanuseklassi Eesti rekordit 60 m tõkkejooksus nelja sajandikuga. Uued rekordnumbrid on 7.65. Võidukarika teenis Konso veel ka 60 m jooksus ajaga 7.02 ja kaugushüppes tulemusega 6.80.

Naiste 60 m tõkkejooksu võitis Kreete Verlin (SK Fortis) hooaja tippmargiga 8.25. Meeste tõkkesprindis sai esikoha Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 7.99.

Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius) oli kiireim nii 60 m jooksus (7.50) kui 300 m jooksus (39.08). Meeste 60 m jooksu võitis Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 6.83 ning meeste 300 m jooksu parim oli Lukas Lessel (TÜASK) ajaga 33.62.

Meeste teivashüppe võitjaks tuli 17-aastane Karl-Kristjan Pohlak (SK Elite Sport), kes ületas täpselt viis meetrit.

Kõrgushüppe võitis meeste arvestuses Deniss Tšernobajev (Tallinna SS Kalev) tulemusega 2.10 ja naiste arvestuses Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev) tulemusega 1.81.

Klubide punktiarvestuses tuli nii meeste kui ka poiste karikavõitjaks SK Elite Sport. Naiste arvestuses oli parim klubi TÜASK ning tüdrukute arvestuses Tallinna Spordiakadeemia.

KÕIK TULEMUSED

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST