Tallinnas toimub IAAFi lektorite koolitus

15.-19. septembril toimub Tallinnas Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAFi) I taseme lektorite koolitus, kus tutvustatakse programmi “Laste kergejõustik”.

Koolitusel osaleb 14 lastetreenerit 12 riigist – Albaaniast, Iirimaalt, Kreekast, Küproselt, Luksemburgist, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Lätist, Norrast, Portugalist, Soomest, Venemaalt ja Eestist. Loengutega esineb üks  programmi loojatest,  IAAFi arendusosakonna direktor Abdel Malek El Hebil. Praktilisi tunde aitavad läbi viia sama koolituse läbinud Eesti lektorid – Viktor Predbannikov, Kristi Kiirats ja Heiko Väät.

Esmaspäeval, 16. septembril kl 15.15 korraldavad kursuslased Tallinna Spordihallis praktilise tööna  “Laste kergejõustiku” võistluse, mida tuleb avama olümpiavõitja Gerd Kanter.

Kursuse läbinud ja edukalt eksami sooritanud osalejad  hakkavad oma riikides koolitama lastetreenereid ja kehalise kasvatuse õpetajaid.

Eestile on IAAFi Moskvas asuv koolituskeskus selle koolituse kaaskorraldamise usaldanud juba kolmandat korda.

“Laste kergejõustik” on kergejõustiku õpetamiseks ettevalmistav programm 7-12aastastele lastele. Programmi eesmärgiks on eakohane ja harmooniline arendamine. Programmi toredad värvilised lastepärased treeninguvahendid ja mängulised võistkondlikud võistlused aitavad lapsi mitmekülgselt arendada, kergejõustiku vastu huvi tekitada ja jooksu, hüpete ning visete-heidete tehnika õppimiseks vajalikku alusmüüri laduda. Võisteldakse vaid võistkondlikult ja iga lapse panus on võrdselt oluline. Alade hulka kuuluvad näiteks redelijooks, kiir- ja tõkkejooksu slaalom „Vormel 1“, ristkeks, kolmikhüpe piiratud alal, viliseva pöörisoda ja vahtoda vise, lasteketta heide, kiirenev kestvusjooks jne. Seda kasutatakse nii laste kergejõustikutreeningutel kui ka üldhariduskooli kehalise kasvatuse tundides.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST