Tallinna Maratoni medalite ja T-särgi motiiviks on sel aastal merelained

2021. aasta Tallinna Maratoni medalid Autor/allikas: Tallinna Maraton

Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardipaik asuvad esmakordselt Tallinna Lauluväljakul. Laupäeval, 11. septembril kell 9.00 stardib poolmaraton (21,1 km) ning kell 17.00 algab 10 kilomeetri pikkune Sügisjooks. Pühapäeval, 12. septembril kell 9.00 antakse stardipauk maratonist (42,195 km) osavõtjatele.

Võistlustrass on koostatud pikematel jooksudel Pirita tee, Merivälja tee ja Reidi tee alal asuvate tänavate ja kergliiklusteede baasil. Sügisjooksu 10-kilomeetrine rada viib osalejad Lauluväljaku ümbruse, Maarjamäe ja Lillepi pargi teedele.

Eesti suurima jooksusündmuse osavõtumedalid kujutavad tänavu Eesti pealinna klassikalise panoraami taustal lainetavat merd.

“Kuna esmakordselt on Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu stardipaik eksklusiivse merevaatega Tallinna Lauluväljakul ning ka valdav enamus võistlustrassist kulgeb seekord mereäärsetel teedel, siis iseloomustab medalitel kujutatu seekordset jooksusündmust suurepäraselt. Samuti on ju meri oma variatsioonides pea sama kirju ja ettearvamatu nagu tänavune piiranguterohke aastagi,” põhjendas motiivi valikut medalite autor Priit Verlin.

“Maratonijooks on võrreldav katsumusterohke teekonnaga tormisel merel, mistõttu kõik maratoni lõpetajad saavad finišis kaela kuldse tooniga kaarja medali, mille esiküljel võib aimata vahutavate lainetega tormist merd. Sarnase motiiviga hõbedane medal antakse kõigile poolmaratonil osalenutele”, lausus Verlin. Kümnekilomeetrise Sügisjooksu läbijatele antakse veidi väiksemas mõõdus pronksikarva suuri sügavaid laineid kujutav medal. Samasugused medalid saavad ka kõik virtuaaljooksudel samad distantsid läbinud.

1.-30. septembrini toimuval Tallinna Maratoni virtuaaljooksu programmi eeldatavalt populaarseima distantsi Maratoni Kombo kuldsel medalil on kujutatud arvukalt ühtlaseid laineid, mis iseloomustab hästi antud formaati – maraton tuleb läbida septembrikuu jooksul osade kaupa.

Lisaks Maratoni Kombole saavad lustakate lainetega medali omale ka kõik virtuaalsest viie kilomeetri distantsist ning lastejooksust osavõtjad.

Tallinna Maratoni ametlik T-särk on sel aastal samuti merest inspireeritud. Sügavsinisel taustal on kujutatud hoogsalt rulluvaid laineid sarnaselt medalitel kujutatuga. Unikaalse jooksusärgi saavad endale kõik maratonidistantsi ja virtuaalse maratoni ning Maratoni Kombo läbijad.

Sel aastal on kõigil soovijail esmakordne võimalus kaasa teha mõlemas formaadis, nii tavajooksul kui virtuaaljooksu distantsil, täiendades enda medali- ja särgikollektsiooni ainulaadsete mereteemaliste meenetega.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST