Tallinna Maratoni 10 km distantsi võitsid Nurme ja Maasik, poolmaratonil võidutsesid välissportlased

Tallinna Maratoni programmi kuuluva 10 kilomeetri pikkuse RIMI Sügisjooksu võitis suurepärase ajaga Eesti maratonitiimi liige Tiidrek Nurme. Naiste kiireim oli Laura Maasik. Poolmaratoni distantsi kiireimad olid Uganda ja Keenia jooksjad.

RIMI Sügisjooksu 10 kilomeetri distantsil tegi stardist alates soolojooksu Eesti parim maratoonar Tiidrek Nurme Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kes sai võiduajaks 29 minutit ja 31 sekundit. Teiseks tuli mitmekordne orienteerumise Eesti meister Kenny Kivikas (30:52) ja kolmandaks triatleet Johannes Sikk (31:07).

Naiste võitjana finišeeris Laura Maasik Nõmme Kergejõustikuklubist ajaga 34:46. Teise koha võitis Liina Luik (35:34) ja kolmandale kohale tuli Liis-Grete Arro (36:31) klubist Jooksupartner.

Täna hommikul kell 9 Pika Hermanni jalamilt startinud 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni võitis Uganda jooksja Ali Chebures ajaga 1:01.35. Teisena lõpetas Elvis Chevor (1:01.45) Keeniast ning kolmandaks tuli tema kaasmaalane Eric Leon Ndiema (1:01.50). Üldjärjestuses viieteistkümnendana lõpetas kiireim Eesti jooksja Bert Tippi (1:10.39).

Naiste poolmaratonis said kolmikvõidu Keenia jooksjad. Võitjaks tuli üldarvestuses üheksandana lõpetanud Beatrice Cheserek uue kõrgetasemelise Tallinna poolmaratoni rekordiga 1 tund 8 minutit ja 22 sekundit. Teisena ületas finišijoone Janet Ruguru Gishumbu (1:08.30) ja kolmandana Lydia Jebichi Korir (1:08.49). Naistest jõudis kuuendana finišisse rohkem kui sada Eesti meistritiitlit võitnud Jekaterina Patjuk (1:17.11) ning kaheksandana oma poolmaratoni debüüdi teinud kolmekordne keskmaajooksu Eesti rekordiomanik Liina Tšernov (1:24.56).

KÕIK TULEMUSED

Tallinna Maratoni programm jätkub pühapäeva hommikul kell 9.00 Toompea jalamilt Falgi teelt startiva 42 kilomeetri ja 195 meetri pikkuse klassikalise maratonijooksuga, mille raames toimuvad ka Eesti ja Tallinna meistrivõistlused ning selgitatakse ka Põhjamaade politsei meistrid.