Tallinn eraldas Kadrioru staadioni remondiks veerand miljonit eurot

Tallinna linnavalitsus otsustas 23. märtsi istungil eraldada Tallinna Spordi- ja Noorsooametlile Kadrioru staadioni remondiks ja inventari uuendamiseks seoses U23 Euroopa meistrivõistlustega kergejõustikus 250 000 eurot.

Euroopa U23 meistrivõistlused toimuvad Talinnas 9.-12. juulini 2015.

“Senini on Kadrioru Staadionil tehtud hädavajalikke remonttöid omatulude arvelt, kuid suuremahuliseks spordirajatiste, olmeruumi ning inventari uuendamiseks ja remondiks vahendeid ei leidu. Nendeks töödeks on spordi- ja noorsooamet eelnevate aastate eelarvete koostamisel esitanud investeerimistegevuse taotlusi, mis on jäänud rahuldamata,” seisab linnavalitsuse korralduses.

Kadrioru Staadioni rajatised on ilmastiku käes, olmeruumid ja inventar pidevas kasutuses ning need on amortiseerunud. Praeguseks on tekkinud avariiline olukord abitribüünil, mis vajab laudise väljavahetamist ja uute toolide paigaldamist, samuti vajavad välitualetid santehnilisi ja üldehituslikke töid ning lipumastid uuendamist, mis tagaksid võistluste teenindamise. Veelgi olulisem on peaareeni jooksuradade uuendamine ja puhastus, samuti kõrgushüppe paikade uuendamine, täiendava kaugushüppepaiga rajamine ja peaareeni tabloo kella remont, et oleks tagatud staadioni vastavus IAAFi nõuetele. Nimetatud tööd on hädatarvilikud ettevalmistused ka staadionil 9.-12. juulil 2015 korraldatava Euroopa U23 meistrivõistluste kergejõustikus läbiviimiseks. Nimetatud tööde tegemata jätmisel ei ole võimalik enam rahvusvahelisi võistlusi staadionil korraldada ja võetakse ära ka IAAFi sertifikaat. Tööde kogumaksumus on 250 000 eurot (ilma käibemaksuta). Eelnõu juurde on lisatud tööde orienteeruvad maksumused ja hinnapakkumised.

Vastavalt hinnapakkumistele kujuneb maksumus järgmiselt:
– abitribüünide remont koos metallosa puhastamise ja värvimisega ning uue laudise paigaldamisega 67 570 € (km-ta);
– uued toolid abitribüünidele (1476 tk) 19 926 € (km-ta);
– kaugushüppepaiga rajamine 33 300 € (km-ta);
– jooksuradade puhastus ja rajajoonte värvimine 15 000 € (km-ta);
– kõrgushüppepaikade uuendamine 25 000 € (km-ta);
– videotabloo remont 1500 € (km-ta);
– lipumastide uuendamine (20 tk) 7550 € (km-ta);
– välitualettide santehnilised ja ehituslikud tööd 59 734 € (km-ta);
– inventar 20 420 € (km-ta).

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST