Takistusjooksja Kaur Kivistik täitis Berliini EMi normi

Laupäev tõi Eesti kergejõustikukoondisele veel ühe Berliini Euroopa meistrivõistluste normitäitja, kui Kaur Kivistik läbis Belgias Oordegemis peetud võistlusel 3000 m takistusjooksu ajaga 8.35,77. EMi norm on 8.40,0.

Kivistik sai selle tulemusega võistlusel 5. koha.

“Kuna esimene jooks läks mul aia taha, siis enne starti oli ikka kartus sees, mis tulla võib. Seetõttu jooksin esimesed kaks kilomeetrit võib-olla liiga passiivselt. Viimane kilomeeter osutus tugevaks ja Euroopa meistrivõistluste normi alistamine teeb rõõmu, mis oli ka võistluse eesmärk. Nüüd saab rahulikult EM-võistluseks valmistuda ja ei pea enam muretsema normi pärast. Kui pinged on maas, siis järgmised jooksud saab hea emotsiooni pealt teha,” kommenteeris Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Lisaks Kivistikule on Berliini EMi normi täitnud maratoonarid Tiidrek Nurme ja Jekaterina Patjuk, kaugushüppaja Ksenija Balta, odaviskaja Magnus Kirt ja kümnevõistlejad Maicel Uibo, Karel Tilga, Johannes Erm, Karl Robert Saluri ja Taavi Tšernjavski. EMile pääseb maksimaalselt kolm Eesti kümnevõistlejat, kui normitäitjaid on rohkem, otsustab võistlema pääsemise suurem punktisumma.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST