Taas on käes kohtunike teadmiste kontrollimise aasta

Vastavalt EKJL kergejõustikukohtunike litsentsimäärusele peavad suveolümpiamängude aastal kõik kergejõustikukohtunikud oma kohtunikulitsentsi uuendama. Selleks tuleb kõigil kohtunikel läbida võistlusmääruste tundmise kontroll. E, D ja C litsentsi taotlejatel tuleb vastata kümnele valikvastusustega küsimusele, B ja A litsentsi taotlejatel lisaks veel kolmele põhjalikumat vastust vajavale küsimusele.

Uued litsentsid kehtivad kuni 2020. aasta lõpuni. Litsentseritud kohtunike nimekirjad pannakse maakondade kaupa välja EKJL kodulehe kohtunike leheküljele.

Teadmiste värskendamiseks ja võistlusmäärustes viimastel aastatel tehtud muudatuste selgeks saamiseks korraldab EKJL litsentsieksamite eel kolme loengutunni pikkused täienduskoolitused. Koolitusi viivad läbi kohtunikekogu juhatuse poolt volitatud A litsentsiga kohtunikud Arvi Kirsioks, Andres Piibeleht, Lauri Puolokkainen, Margit Randaru ja Peeter Randaru. Margit Randaru ja Peeter Randaru on Rahvusvahelise

Kergejõustikuliidu litsentsiga kohtunike koolitajad. Koolituse korralduskulud (välja arvatud ruumide rent) kannab EKJL ja sellel osalemine on kõigile tasuta. Soovi korral väljastatakse koolitusel osalenutele EKJL koolitustunnistus. Koolituse ja litsentsieksami korraldamiseks ning sellekohase teabe saamiseks tuleb võtta ühendust Peeter Randaruga (peeter.randaru@gmail.com) või EKJL koolituste koordinaator Mariken Puksiga (tel 6677994, 5261399; mariken@ekjl.ee). Vajadusel toimuvad koolitused ka vene keeles.

C, B ja A litsentside väljaandmine kuulub EKJL-i kohtunikekogu juhatuse pädevusse. Kohtunike algväljaõppe läbiviimiseks ning D ja E litsentside väljaandmiseks volitab kohtunikekogu juhatus igas maakonnas vähemalt ühe A või B litsentsi omava kohtuniku. Käesoleval hetkel omavad vastavaid volitusi Andres Laide Saaremaal ning Heini Allikvee Võru- ja Põlvamaal.

Koolituse ja litsentsieksamitega tehti algust Võrus ja Tartus. Juba eelmisel aastal litsentseeriti seoses Kuressaare staadioni valmimisega, aasta enne „õiget” aega, Saaremaa kohtunikud.

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST