Svetlana Abramova meistriklassis osales üle 50 treeneri ja sportlase

Laupäeval, ülikooli kergejõustikuhallis toimunud teivashüppe maailmameistri Anzhelika Sidorova treeneri Svetlana Aleksandrovna Abramova meistriklassi osalejate suur arv näitas, et huvi teivashüppe vastu Eesti treenerite seas on suur.

Meistriklass koosnes kahest osast. Teoreetilises osas andis Svetlana Aleksandrovna ülevaate Anzhelika Sidorova treening – ja võistustegevusest eriperioodidel, noorest tüdrukust kuni maailmameistritiitli võitmiseni. Ta tõi sellest välja kõige olulisemad punktid, mis on seotud tulemuslikkuga teivashüppes. Svetlana ja Anzhelika koostöö on kestnud tänaseks juba 17 aastat, ainult aastatega on muutunud treeneri ja sportlase roll nende koostöös. Sealjuures Svetlana Abramova ja Narvas treeneriametit pidav, Natalja Konkina olid ühed esimesed naised Venemaal, kes hakkasid 90ndate algul teivast hüppama.

Meistriklasssi praktilises osas käsitleti eelkõige teivashüppe ABC-d, kuidas alustada teivashüppega, missugused oleksid need põhilised, jõukohased harjutused lapsele, mida peab algfaasis tegema ning kuidas neid õigesti sooritada, et tagada korralik tehniline vundament edaspidiseks.

Eestis viibitud kolmel päeval, said mitmed Eesti parimad teivashüppajad, eesotsas Robin Noole ja Eerik Haameriga treenida Svetlana näpunäidete järgi.

Lisaks treener Abramovale, andsid suure panuse meistriklassi ja treeningute läbiviimisel olümpiavõitja Erki Nool ja treener Natalja Konkina.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST