Superliiga toob Tallinna Euroopa meistrivõistluste esikolmiku

Sel nädalavahetusel, 29.-30. juunil Tallinnas toimuv Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliiga tõotab tulla kõrgetasemeline – erinevate riikide koondistes on üles antud mitmed tiitlivõistluste medalitega pärjatud mitmevõistlejad.

Ukraina kümnevõistleja Oleksei Kasjanov saavutas 2009.a Torino sise-EMil Mikk Pahapilli järel hõbemedali ning sama autasu pälvis ka eelmisel aastal Istanbuli sise-MMil ja Helsingi EM-il. Pahapilli põlise konkurendi isiklik rekord pärineb 2009. aastast Berliini MMilt – 8479 p. Ukraina võistkonna koosseisus saabub Tallinna ka 2013.a Göteborgi sise-EMi kolmas naine – Hanna Melnychenko.

Naiste osas on kohal kogu 2013. a Göteborgi sise-EMi esikolmik, kuna lisaks prantslanna Antoinette Nana Djimoule ja Melnychenkole tuleb Tallinnas starti ka Valgevene esindaja Jana Maksimava, kes Göteborgis oli hõbedanaine. Nimekatest seitsmevõistlejatest on stardis veel ka poolatar Karolina Tyminska, kes mitmel rahvusvahelisel tiitlivõistlusel on lõpetanud neljanda kohaga. Tyminska seitsmevõistluse isiklik rekord on 6544 punkti.

Venemaa koondise esinumber on Jana Pantelejeva, kelle isiklik rekord on 2008. aastast pärit 6430 punkti.

Kõigi koondiste kooseisud üleval kodulehtedel – www.ekjl.ee ja www.ecce2013tallinn.org.

Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliiga toimub Tallinnas Kadrioru staadionil 29.-30. juunil. Lisaks Eestile osalevad Valgevene, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa, Itaalia, Poola, Venemaa ning Ukraina võistkonnad – kokku kaheksa Euroopa parimat mitmevõistluse riiki. Piletid saadaval kohapeal.

Lisainfo kodulehel –  http://ecce2013tallinn.org.

Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliigat toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Sadam, Nike, Saku ja Sebe.

Eesti Kergejõustikuliidu meediapartnerid on Kuku raadio, Delfi, Eesti Päevaleht ja Eesti Rahvusringhääling.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST