Staadionijooksusarja teisel etapil võidutsesid Nevolihhin ja Hõlpus

2023. aasta Eesti Staadionijooksusari jätkus kolmapäeval, 24. mail Kohilas. Teisel etapil oli kavas 2000 m distants, mis toimus Kohila pikamaajooksusarja raames.

Naiste arvestuses saavutas esikoha uue Kohila staadioni rekordiga 6:09.69 Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe). Teise koha sai Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 6:11.57 ning kolmandaks tuli Helin Meier (Nõmme KJK) ajaga 6:15.08.

Neidude U18 vanuseklassi parim oli ajaga 6:37.33 Karmel Jano (Rapla JK). U20 vanuseklassis teenis esikoha Mari Mai Ruus (Tartu SS Kalev) ajaga 6.40,65.

Meestest tuli võitjaks Kalev Hõlpus (Rapla JK) tulemusega 5:29.75. Talle järgnesid Sander Piik (Rapla JK) tulemusega 5:31.49 ning Karel Hussar (SK Jooksupartner) tulemusega 5:32.13.

Noormeeste U20 vanuseklassi võitja oli Kevin Jõesoo (Rapla JK) ajaga 5:51.37 ja U18 vanuseklassi võitja oli Hugo Särev (Rapla JK) ajaga 6:20.12.

Kokku osales teisel etapil 55 jooksjat.

TULEMUSED

Staadionijooksusarja järgmine etapp toimub 11. juunil Eesti Karikavõistluste raames (naistel 3000 m ja meestel 5000 m).