Staadionijooksusarja III etapil näidati säravaid tulemusi. Lisatud VIDEOD

Teisipäeval, 28. juunil Tallinnas Kalevi staadionil peetud treener Olav Karikose mälestusvõistlustel ja Eesti Staadionijooksu sarja kolmandal etapil joosti silmapaistavaid aegu. Kohal oli kogu Eesti jooksuparemik, joonele pandi 1000 m distantsil.

Naistest võitis Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ajaga 2:49.4, kes oli parim ka Eesti Staadionijooksu sarja avaetapil 1500 meetris. Järgnesid Tartu Kalevi triatleet Katrin Zaitseva 2:50.3ga ja Nõmme KJK esindaja Helin Meier 2:51.9-ga. Eelmainitud kaks naisterahvast jooksid mõlemad võimsad isiklikud rekordid ning tõusid nende tulemustega naiste 1000 m distantsil Eesti kõigi aegade TOP10-sse.

Kuue hulka mahtusid veel 10 000 m Eesti meister Jekaterina Patjuk (2:54.7), Katrina Stepanova (2:55.2) ja isikliku rekordi jooksnud Laura Maasik (2:55.9).

Naised 1000 m:

Olav Karikose 2. mälestusvõistlus, III etapp - Naised 1000m

Meestest näitas lõpusirgel kõige värskemat minekut Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kes võidutses uue isikliku rekordi 2:25.2ga. Teiseks tuli samuti uue isikliku rekordi püstitanud Tiidrek Nurme (Tartu Ü. ASK) ajaga 2:25.5. ning pronksine autasu riputati kaela möödunud aasta võitjale Kaur Kivistikule (Tartu SS Kalev) ajaga 2:25.9.

Neljandat aega näitas Audentese SK mailer Rasmus Kisel (2:26.2), viiendat Roman Fosti (Sparta) ning esikuuiku lõpetas uue isikliku rekordi 2:27.3ga Enari Tõnström (KJK Sakala).

Mehed 1000 m :

Olav Karikose 2. mälestusvõistlus, III etapp - Mehed 1000m

Juuli keskel Keeniast koju saabunud maratonijooksja Roman Fosti tegi kahenädalase karantiini järel esimese võistluse. Teeneka kergejõustikutreeneri Olav Karikose mälestusvõistlustel sai Fosti 1000 meetri jooksus viienda koha. Kuula maratoonari mõtteid ERR-ile peale jooksu:

Kõikide 1000 m jooksu protokollidega saab tutvuda SIIN

Eesti staadionijooksusari saab jätku 5. augustil Viljandis toimuvate 3000 m jooksudega