Spordipäevad, võistlused, Cooperi testi väljakutse… Mida teete kergejõustikunädalal teie?

Maikuu teisel nädalal, 8.-14. maini 2017 tähistame Eestis Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ülemaailmset kergejõustikupäeva (IAAF World Athletics Day) võistluste, spordipäevade, “Laste kergejõustiku” ürituste ja puhta spordi teabepäevade korraldamisega. Uudse sündmusena on kavas üle-eestiline Cooperi testi väljakutse.

Kergejõustikunädala eesmärgiks on pöörata tähelepanu sellele, et üheskoos sportimine pakub palju rõõmu ning õhutada lapsi ning noori kergejõustiku ja spordiga tegelema.

Kergejõustikunädala kalendrisse on kantud 36 sündmust.   

Linna ja maakonna lasteaedade spordipäevi peetakse Tartus Tartu Spordiseltsi Kalev ja Võrus Võru Spordikooli eestvedamisel, Kose valla lasteaedade kergejõustikupäeva korraldab Kose Lasteaed.

Jõhvi KJK VisaJõhvi Vene PõhikoolJõhvi Spordikool ja KJK Atleetika ootavad Ida-Virumaa spordiklubide ja koolide õpilasi võistkondlikule Laste kergejõustiku” võistlusele.
MTÜ Orissaare Sport kutsub „Laste kergejõustiku“ spordipäevale Ida-Saaremaa koolide lapsed; Rakvere Eragümnaasium ja KJK ViKe Rakvere GümnaasiumiRakvere Põhikooli ja Rakvere Reaalgümnaasiumi; toreda ühise „Laste kergejõustiku“ võistluse peavad taas Osula ja Sõmerpalu koolid. 

„Laste kergejõustiku“ spordipäevad toimuvad Emmaste PõhikoolisKullamaa KeskkoolisLaulasmaa KoolisNeeme koolisRakvere Rohuaia lasteaias, Tallinna Spordihallis, Tarvastu GümnaasiumisNii „Laste kergejõustiku“ kui tavapärastel kergejõustikualadel võisteldakse Mõniste Koolis.

Perepäev toimub Mõniste koolis ja lasteaias, perematk ja -spordipäev Tallinna Tuule Lasteaias.

Läänemaa Koolispordi Liit ja Haapsalu KJK korraldavad Läänemaa algklasside olümpia.

Rakvere staadionil avatakse Lääne-Virumaa kergejõustikuhooaeg, Võru Spordikool kutsub võistlema Võru- ja Põlvamaa noori. Lääne-Virumaa koolide 4-võistluse korraldab Rakvere KJK ViKe.

Mitmevõistluse parimaid selgitavad ka August Kitzbergi nim Gümnaasium, Emmaste SK ERNST ja Suure-Jaani Kooli Vastsemõisa õppekoht. Suurt kergejõustiku võistlust peetakse Kadrioru Saksa Gümnaasiumis

Valga ja Valgamaa koolid võistlevad maastikuteatejooksudes ja „Laste kergejõustiku” aladel, võistlused viib läbi Valgamaa Spordiliit.

Kergejõustikunädalal leiab aset Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi poolt korraldatav Tartu heitjate seeriavõistluse I etapp, Audentese Spordiklubis toimub heidete mitmevõistlus

Teatejooksus ja üksikaladel võisteldakse Hargla Koolis ja Viljandi Paalalinna Koolis. Kogu koolipere kooli aastapäeva jooks ja kergejõustiku spordipäev on kavas Halliste Põhikoolis.

2 km murdmaajooksudistantsil saab 9. mail kl 18.00 võistleda Tallinna Sütiste parkmetsas 15. Hubi jooksul. Tallinna kergejõustikukohtunike ja Mustamäe Jooksuklubi poolt korraldataval võistlusel osavõtutasu ei ole. Peakohtunik on Peeter Randaru (peeter.randaru@gmail.com, tel 53653242).

8.-14. maini toimub üle-eestiline Cooperi testi väljakutse, kus igaühel on võimalik testida oma füüsilist võimekust, läbides 12 minuti jooksul võimetekohase jooksudistantsi. Tegemist ei ole võistlusega. Loodetavasti saab nii mõnigi testi läbiteinu innustust edaspidiseks regulaarseks liikumisharjumuseks. Arvestus toimub virtuaalkeskkonnas Endomondo ja Strava. “Jooksja käsiraamatul” on plaanis edaspidi korraldada testi kevadel ja sügisel, et luua osalejatele võimalus hinnata ja võrrelda enda füüsilist taset ning jõuda regulaarse liikumisharjumiseni. Täpsem info: Andre Abner (andre.abner@paljasjalg.ee).

Oma võistluse, spordipäeva või muu kergejõustikunädala ürituse saate registreerida siin.

“Laste kergejõustiku” piirkondlike koordinaatorite kontaktandmed leiate siit.

 

Olete oodatud suurel kergejõustikupeol osalema! 

 

 Kergejõustikunädalat toetavad:

 

 

 

 

 

 

 

Perepäev toimub Mõniste koolis ja lasteaias,

Läänemaa Koolispordi Liit ja Haapsalu KJK korraldavad Läänemaa algklasside olümpia.