Spordinädala avab heategevuslik Teatejooks

Foto: Marko Mumm/EKJL

23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas kaheksandat korda Spordinädalat. Spordinädala avab 23. septembril toimuv Eesti suurim koolinoorte spordiüritus heategevuslik Teatejooks. Teatejooksul osalevad 5.-9. klasside õpilased, kes jooksul osalemisega annavad panuse nende laste heaks, kes on kaotanud liikumisvõime.

Heategevuslikku Teatejooksu korraldatakse Eestis 17. korda ning seekord Spordinädala avaüritusena. Jooks toimub 8-liikmeliste võistkondadena, kus iga jooksja peab läbima 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Jooksule eelneb soojendus koos nimeka sportlase või spordielu eestvedaja juhtimisel.

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitada. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha. Teatejooksule annavad erinevates paikades üle Eesti avapaugu ka Spordinädala patroonid.

Käesoleval aastal kutsub Spordinädalal inimesi liikuma ning Spordinädala sündmustel osalema armastatud multikategelane Vanamees. Lisaks Vanamehele on Spordinädal 2022 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on kultuuriminister Piret Hartman, EOK sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu, stilist ja saatejuht Ženja Fokin, Eesti muusik ja tiktokker Artjom Savitski ning näitleja ja laulja Kristel Aaslaid.

Spordinädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumis- ja tervisealast teadlikkust. Spordinädala 2022 läbiviijateks Eestis on Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. 

Spordinädal 2022 tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal registreeriti Spordinädalal Eestis 204 323 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis. 

Rohkem infot Spordinädala kodulehel ja Teatejooksu kodulehel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST