Sparta Spordiklubi sai Euroopa karikavõistlusel 14. koha, Fosti oli 23.

Sparta Spordiklubi meeskond (Roman Fosti, Leonid Latsepov, Ats Sõnajalg, Sander Jürs ja Roman Hvalõnski) sai Portugalis Albufeiras toimunud klubide murdmaajooksu Euroopa karikavõistlustel 14. koha. Fosti oli individuaalselt parima Eesti jooksjana 23.

Igas võistkonnas oli viis liiget, arvesse läks võistkonna neli paremat tulemust. Mehed läbisid 10 km distantsi. 

Individuaalselt oli meestest kiireim Itaaliat esindav Jacob Kiplimo ajaga 29.00. Eesti parim oli Roman Fosti ajaga 30.55, mis andis 23. koha. Ats Sõnajalg oli 70. (aeg 33.03), Leonid Latsepov 79. (33.20), Sander Jürs 83. (33.37) ja Roman Hvalõnski 92. (34.40).

Meeskondlikult võitis Hispaania klubi Bikila Atletismo, Sparta oli 14. 

Võistkonna juht Toomas Tarm sõnas, et meeskonna üldkohaga võib rahule jääda ja ka individuaalselt ei põrunud keegi. “Sparta kohaga 18 lõpetanud tiimi seas peab enam-vähem rahule jääma, maksimaalsel õnnestumisel oleks ehk 1-2 kohta olnud veel võimalik tõusta. Paljudel tiimidel on tugevdused Aafrika jooksjate näol, meie ja mitmed tagapool olevad riigid eelistame omi jõude,” rääkis Tarm.

“Fosti 23. koht on hea tulemus. Maksimaalselt 30 sekundit ja 5-6 kohta jäi ilmselt nädalataguse poolmaratoni taha, ilma selleta oleks olnud koht teises kümnes. Ka teised mehed olid oma kaotusega võitjale omal tasemel, põrumist ei olnud. Eks natuke jäävad tulemused ka võistluspraktika taha, sest Eesti lumistest oludest tulles on üsna raske kohe tugevalt võistlema hakata,” lisas Tarm.

Vaata tulemusi!

Lisainfo:

Toomas Tarm

Võistkonna juht

E-mail: toomas@sparta.ee

Tel: 50 78 820

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST