Sisemaailmarekord naiste 1500m jooksus

Teisipäeval Prantsusmaal Lievinis toimunud kõrgetasemelisel kergejõustikuvõistlusel näidati mitmeid häid tulemusi, säravaima tulemuse eest hoolitses etioooplanna Guduf Tsegay, kes püstitas naiste 1500m jooksus sisemaailmarekordi.

2019. aastal Doha maailmameistrivõistlustel 1500m distantsil pronksmedali võitnud 24-aastane Gudaf Tsegay jooksis Lievini miitingul uue sisemaailmarekordi, ületades finišijoone ajaga 3:53.09-ga. Varsem tippmark 3:55.17 kuulus teisele etiooplannale Genzebe Dibabale.

Meeste 1500 meetri jooksu võitis 3:31.80-ga norralane Jakob Ingebrigtsen, kes püstitas uue Euroopa siserekordi.

Jooksualadel oli uuele siserekordile lähedal ka Etioopia mees Getnet Wale. Tema 3000 meetri aeg 7:24.98 jäi senisest maailma tippmargist vaid 0.08 sekundi kaugusele. 3000m sisemaailmarekord kuulub 1998. aastast Daniel Komeni nimele (7:24.90).

Maailmarekordile jõudis lähedale ka USA kergejõustikutäht Grant Holloway, kelle 60 meetri tõkkejooksu võiduaeg 7.32 on maailma kõigi aegade tippmargist vaid kaks sajandikku aeglasem. Finaalis jooksis ka kümnevõistluse maailmarekordimees Kevin Mayer, kes 7.79-ga lõpetas kaheksandana.