Sisekaitseakadeemia spordistipendium

Nii gümnaasiumilõpetajad, kui ka tööturul uute valikute tegijad kaaluvad taas eri kõrgkoolide vahel, et alustada sügisest õpinguid endale kõige sobivamal ja ka tulevikus töökohaga kindlustaval erialal.

Nagu viimasest kadetiküsitlusest selgus, valisid paljud noored õppimise Sisekaitseakadeemias muuhulgas ka seetõttu, et meie erialad eeldavad head kehalist vormisolekut ning siin on sportimine tähtis ja vajalik. Paljude kadettide sportliku taseme tõusust ja heast meeskonnavaimust annavad tunnistust auhinnakohad nii üliõpilaste kui ametkondlikel võistlustel.

Viimase poolaasta jooksul on eriti edenenud pallimängud ja SKA on saanud näiteks teise koha üliõpilaste saalijalgpalli ja kolmanda korvpalli meistrivõistlustel, edukad on olnud ka jõutõstjad, triatleedid, lauatennisistid, kergejõustiklased ja sõudjad.  Pühendumine sportimisse kandub üle ka pühendumusse omandada põhjalikult eriala, teha teiste jõustruktuuridega koostööd ja tagada seeläbi Eesti sisejulgeolek.

Kuni kolmel sisseastujal on võimalik saada kogu õppeaja spordistipendiumi suurusega 700 eurot semestris. Täiendav võimalus neile, kellele esimest stipendiumiliiki ei määrata, on kandideerimine semestri stipendiumile.

Stipendiumite kohta saab täiendavat infot akadeemia spordi kodulehelt: http://www.sisekaitse.ee/ska/akadeemiast/spordikeskus/spordistipendium/

Spordistipendiumi eesmärgiks on pakkuda tippspordiga tegelejaile täiendavat motivatsiooni õpingute jätkamiseks Sisekaitseakadeemias –

politsei- ja piirivalvekolledžis,   
justiitskolledžis,   
finantskolledžis,   
päästekolledžis,    
sisejulgeoleku magistriõppes
.

Et tipptasemel treenimist ja õpinguid saab edukalt ühendada, tõestavad näiteks meie vilistlased Maarika Võsu, Allar Raja või Heiki Nabi, kes õpingute perioodil ka rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt Eestile medaleid võitsid.

Stipendiumikonkurss kogu õppeaja stipendiumile kuulutatakse välja vastuvõtu ajaks.

Konkreetsema huvi korral palun alaliidul või sportlasel endal kindlasti akadeemia spordikeskusega ühendust võtta. Akadeemiaga ja meie erialadega saab tutvuda avatud uste päeval 21. märtsil.

Lisainfo:
Epp Jalakas
spordikeskuse juhataja-õpetaja
Sisekaitseakadeemia
Kase 61, 12012 Tallinn
tel 696 5481, 5111286
faks 696 5343
e-post: epp.jalakas@sisekaitse.ee
www.sisekaitse.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST