Sise-EM-i 3. päev | Nazarovile 11. koht, seitsmevõistlejate avapäev

Euroopa sisemeistrivõistluste kolmandal päeval olid stardis sprinter Karl Erik Nazarov ning mitmevõistlejad Hans-Christian Hausenberg, Risto Lillemets ja Maicel Uibo.

60 m eeljooksus jooksis Karl Erik Nazarov välja uue hooaja tippmargi ajaga 6.63. Oma jooksus andis see aeg teise koha ning kindla edasipääsu poolfinaali. Õhtuses poolfinaalis kordas ta hommikust aega, millega oli oma jooksus viies. Kokkuvõttes andis see tulemus Nazarovile sise-EM-i 11. koha.

60 m finaalis said kaksikvõidu itaallased Samuele Ceccarelli ja Marcell Jacobs, kelle ajad olid vastavalt 6.48 ja 6.50. Kolmandaks tuli rootslane Henrik Larsson ajaga 6.53.

Meeste seitsmevõistlust alustas eestlastest kõige paremini Hans-Christian Hausenberg. 60 m jooksu läbis ta täpselt sama ajaga, mis rekordseerias – 6.86. Kaugushüppes võttis ta alavõidu hooaja tippmargiga 7.81 ning kuulitõukes sai ta kirja tulemuse 13.63. Päeva viimasel alal kõrgushüppes sai Hausenberg kirja tulemuse 1.95, kuid teda hakkas segama Achilleuse vigastus, mis ei lubanud täielikku pingutust teha. Avapäeva lõpetas Hausenberg neljandal kohal 3409 punktiga.

Risto Lillemets alustas võistlust ajaga 7.05 60 m jooksus. Kaugushüppes sai ta parimal katsel kirja tulemuse 6.91 ning kuulitõukes püstitas hooaja tippmargi tulemusega 14.59. Avapäeva lõpetas Lillemets isikliku rekordi kordamisega kõrgushüppes, kui ületas kõrguse 2.07. Peale nelja ala on Lillemets kuuendal kohal 3290 punktiga.

Maicel Uibo sai 60 m sprindis kirja aja 7.31. Kaugushüppe pikima katse tulemuseks mõõdeti tal 7.16 ning kuulitõuke tulemuseks 14.69. Kuni kõrgushüppeni oli Uibo tegemas korralikku võistlust, kuid kahjuks hakkas teda segama vana kannavigastus ning peale kõrgushüppe soojendust pidi Uibo võistluse pooleli jätma.

Seitsmevõistluse seis peale avapäeva

Naiste teivashüppes krooniti Euroopa sisemeistriks soomlanna Wilma Murto uue Soome rekordiga 4.80. Hõbemedali sai kaela Sloveenia esindaja Tina Šutej tulemusega 4.75 ning kolmas oli Tšehhi esindaja Amalie Švabikova tulemusega 4.70.

Naiste kolmikhüppe võitis kodupubliku rõõmuks türklanna Tugba Danismaz tulemusega 14.31. Teine oli itaallanna Dariya Derkach tulemusega 14.20 ning kolmas oli Portugali kolmikhüppaja Particia Mamona tulemusega 14.16.

Naiste 1500 m jooksus võitis kuldmedali Laura Muir (Suurbritannia) ajaga 4:03.40. Talle järgnesid Claudia Mihaela Bobocea (Rumeenia) ajaga 4:03.76 ja Sofia Ennaoui (Poola) ajaga 4:04.06.

Meeste 400 m jooksu võitjaks tuli norrakas Karsten Warholm ajaga 45.35. Teiseks tuli Belgia jooksja Julien Watrin ajaga 45.44 ning kolmas oli rootslane Carl Bengtström ajaga 45.77.

Naiste 400 m jooksu võitis kindlalt hollandlanna Femke Bol, kes sai kirja aja 49.85. Teiseks tuli tema kaasmaalane Lieke Klaver ajaga 50.57 ning kolmas oli poolatar Anna Kielbasinska ajaga 51.25.