Selgusid Utilitas järelkasvutiim 2015 liikmed

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2015 koosseisu, kuhu pääsesid kuus tugevaimaid tulemusi näidanud noorsooklassi sportlast. Kuueliikmeline Utilitas järelkasvutiim jätkab 2015. aasta hooajal koosseisus Rasmus Mägi (400m tj), Maicel Uibo (kümnevõistlus), Eleriin Haas (kõrgushüpe), Janek Õiglane (kümnevõistlus), Taavi Tšernjavski (kümnevõistlus), Kätlin Piirimäe (kuulitõuge). Esmakordselt pääsesid tiimi kümnevõistlejad Õiglane ja Tšernjavski ning kuulitõukaja Piirimäe.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi sõnas, et järelkasvu toetamine on jätkuvalt üks alaliidu prioriteete. „Toetades täiskasvanute klassi jõudnud noorsportlasi, loodame innustada konkurentsi ja püüdlusi paremate tulemuste poole,“ lausus ta. Teigamägi lisas, et tähelepanu pööramine järelkasvule on end õigustanud, kuna nii eelmisel aastal kui ka tänavu noorsootiimi kuuluvad Rasmus Mägi ja Eleriin Haas valiti 2014. a juba Aasta kergejõustiklasteks ka täiskasvanute klassis.

Utilitas toetab noori kergejõustiklasi juba viiendat aastat. Utilitase nõukogu esimees Kristjan Rahu ütles, et kergejõustiku järelkasvutiimi toetamine on ennast õigustanud ning perspektiivikad sportlased näitasid eelmisel aastal häid tulemusi. „Rasmus Mägi Eesti rekordid 400m tõkkejooksus ning hõbemedal Zürichi Euroopa meistrivõistlustelt ning Eleriin Haasa Eesti noorsoo rekord ja Zürichi EM-i 7. koht – need saavutused ning mõlema sportlase püstitatud Eesti rekordid näitavad, et kuulutakse Euroopa tippu. Näeme medalipotentsiaali kindlasti kõigil tiimiliikmetel. Peame oluliseks neid toetada ja soovime algavaks hooajaks edu,“ rääkis Rahu.

Utilitas on Eesti sporti panustanud pikemat aega – kontserni ettevõtted on aastaid toetanud kergejõustikku, korvpalli ja käsipalli.

Kergejõustiku Utilitas järelkasvutiimi eesmärk on tagada noorsooklassi (U23) silmapaistvamatele sportlastele võimalused intensiivsemaks sportlikuks tööks ja sportlaskarjääri alustamiseks täiskasvanuklassis ning suurendada kodumaist konkurentsi. Utilitas tiim on planeeritud pikaajalise projektina, mis on lahutamatu osa Eesti kergejõustiku saavutusspordi struktuurist.

Utilitas järelkasvutiimi komplekteerimisel võeti arvesse sportlaste kahe parema määrustepärase tulemuse matemaatilist keskmist perioodil 1. maist 30. septembrini ja selle suhet viimasena kehtivasse MM või OM normi IAAF punktitabeli alusel. Arvesse läksid kahe erineva võistluse tulemused, mis pidid olema saavutatud Eesti või mõne teise IAAF-i liikmesriigi kalenderplaanis olevatel võistlustel. Erandina läks üks tulemus punktiarvestusse mitmevõistluse, maratoni, 10 000 m ja käimisdistantside puhul. Tiimi pääsemise minimaalne tase on 110 IAAF punkti MM-i või OM B-normist.

Utilitas järelkasvutiimi 2015 jõudnud sportlaste möödunud aasta parimad tulemused

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST