SEB Tallinna Maraton toob rajale rekordiliselt maratonijooksjaid

9. septembril Tallinna kesklinnas toimuvale Baltikumi suurimale rahvaspordiüritusele on kaks nädalat enne starti registreerunud rohkem kui 1300 maratonijooksjat, mida on juba enam kui mullu samal distantsil lõpetajaid.

Eelkõige on kasvanud välisvõistlejate arv, kelle jaoks Tallinn on saanud atraktiivseks jooksusihtkohaks. Maailma 50 mainekama maratoni hulka kuuluv SEB Tallinna Maraton toob selgi aastal starti võistlejaid enam kui 30 riigist, mis näitab suurt rahvusvahelise huvi kasvu Eesti jooksuürituste vastu. Esindatud on sellised tuntud jooksumaad nagu Keenia, Itaalia, Portugal, Hispaania, USA, Jaapan jm. Arvukalt on osavõtjaid tulemas naaberriikidest Lätist, Soomest, Rootsist  ja Venemaalt.

Lisaks klassikalisele maratonidistantsile, kus peetakse ühtlasi Eesti meistrivõistluste arvestust, on regiooni suurimal rahvaspordipeol kavas veel ka poolmaraton (21,1 km) ning 10 km jooks ja kepikõnd/käimine. Kõikidele distantsidele kokku on juba praeguseks registreerunud üle 12 000 inimese, mis lubab taas uut osavõturekordit. Mullu osales SEB Tallinna Maratonil kokku 17 890 liikumisharrastajat.

SEB Tallinna Maratoni avatseremoonia leiab aset 8. septembri õhtul kell 18.00 Vabaduse väljakul.

Lisainfo:
Mati Lilliallik
SEB Tallinna Maratoni ja SEB Tallinna Sügisjooksu peakorraldaja
GSM: 51 975 900
E-post: mati@jooks.ee    

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST