SEB Maijooksu võitis Jekaterina Patjuk

SEB XXVII Maijooksu võitis juba kolmandat korda Jekaterina Patjuk Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, püstitades seitsmekilomeetrisel jooksul uueks rajarekordiks 22 minutit ja 42 sekundit. Võitjale järgnesid mullune võitja Liina Tšernov spordiklubist Sportkeskus.ee ajaga 23.34 ja varasem kahekordne võitja Evelin Talts Maratonitiimist tulemusega 25.02. SEB Maijooksu jooksu-, kepikõnni- ja käimisdistantsi läbis täna rekordiliselt 13 798 tublit naist, neiut ja tütarlast. Draakoni lastejooksudel lõi kaasa täpselt 2500 väikest jooksusõpra, mis on samuti sel üritusel enneolematu.

 

 

Täna Tallinna Lauluväljakul toimunud SEB XXVII Maijooks kujunes läbi aegade suurimaks naistele suunatud liikumisharrastuse sündmuseks Eestis ja terves Ida-Euroopa regioonis. Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa kokku 16 298 erinevas vanuses liikumisharrastajat.

 

SEB Maijooksu noorim osavõtja oli 1-aastane Kätlin, kes läbis seitsmekilomeetrise raja koos emaga. Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Olivia. Kakskümmend kaheksa osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, 24 osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi – tervelt 272.

 

 

 

SEB XXVIII Maijooks toimub Tallinna Lauluväljakul 23. mail 2015. aastal.