Sajandi suurjooks sai teoks: Tallinna tänavatel jooksis üle 23 000 inimese

Nädalavahetusel toimunud Tallinna maraton ja Tallinna sügisjooks tõid kokku rekordilised 23 940 liikumisharrastajat, millega tõusti läbi aegade suurima osalejate arvuga spordisündmuseks Eestis.

7.-9. septembrini toimunud Tallinna maraton ja Tallinna sügisjooks on saja aastase Eesti ajaloo osavõturohkeim spordisündmus. Reedel Tallinna vanalinnas ja selle ümbruses toimunud viie kilomeetri pikkusest Nike noortejooksust võttis osa 3914 jooksusõpra. Laupäeval Hirvepargis kavasolnud Mesikäpa lastejooksudel lõi kaasa 3637 erinevas vanuses poissi ja tüdrukut. Samal õhtul toimunud kümnekilomeetrise Sügisjooksu finišisse jõudis 10 201 liikumist nautivat inimest. Täna kavas olnud poolmaratonil sai tulemuse kirja 3697 jooksusõpra. 42,2 kilomeetri pikkuse klassikalise maratonijooksu lõpetas 2491 vaprat jooksjat, millega kerkiti Baltimaade ajaloo suurima osalejate arvuga rahvusvaheliseks maratonijooksuks. 

Tallinna maratoni ja sügisjooksu erinevatel distantsidel tuli Eesti sajandat juubeliaastat sportlikult tähistama 5000 väliskülalist kuuekümnest riigist. Needki näitajad on rekordilised ja tõstavad Eesti ajaloo suurima rahvaspordisündmuse ka kõigi aegade suurimaks välisosalejatega spordisündmuseks. 

Osalejaid oli kõigist Eesti maakondadest ja linnadest, kaasa tegi enam kui tuhat töökollektiivi ja ettevõtet. Kõik osavõtjad kokku läbisid üle 300 000 kilomeetri ja jõid ära enam kui 50 000 liitrit vet ja spordijooki.

Tallinna maratoni ürituste ettevalmistamises ja läbiviimises lõi esmakordselt kaasa üle 1300 inimese. 

Korraldajad tänavad südamest kõiki osavõtjaid, pealtvaatajaid, abilisi ja kannatlikke linnakodanikke., tänu kellele toimus Eesti Vabariigi juubeliaastal tõeline Sajandi Suurjooks.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST