Roman Fosti täitis Itaalias Tokyo olümpia kvalifikatsiooninormi

Roman Fosti täitis täna Itaalias Siena Ampugnano lennujaama territooriumil toimunud maratonil Tokyo olümpiamängude normatiivi. Kaisa Kukelt uue isiklik rekord.

Kaks Eesti maratoonarit, Roman Fosti ja Kaisa Kukk, võistlesid täna Itaalias vaid eliitjooksjate osalusel toimunud maratonil. Siena Ampugnano lennuväljal toimunud European Olympic Marathon Qualification Race’l nimelise võistluse lõpetas Fosti ajaga 2:10.46, mis andis talle 53 mehe konkurentsis 29. koha. Olümpianorm 2:11.30 sai kindlalt ületatud. Ühtlasi oli tegu ka mehe isikliku rekordiga, varasem tippmark pärines 2019. aasta detsembrist, kui Fosti jooksis Valencias välja aja 2:12.49.

Eestlastest on maratoni sellest tulemusest kiiremini jooksnud vaid Pavel Loskutov (2.08.53) ja Tiidrek Nurme (2.10.02).

Naiste hulgas tegi kaasa Kaisa Kukk, kes läbis maratoni isikliku tippmargi 2:43.26-ga, saades 26. koha. Kuke senine rekord oli 2015. aastal Valencias joostud 2:45.52.

Meeste maratoni võitis ajaga 2:05.47 keenialane Kiptanui Erickiprono, teisena jõudis finišisse etiooplane Nigassa Abdifufa (2:05.57), kolmas oli marokolane Elgoumrio Othmane (2:06.18). Naistest näitas väledamat minekut keenlanna Angela Tanui (2:20.08), teine oli kaasmaalana Purity Changwony (2:22.46) ning kolmas etiooplanna Gebiyanes Gedamu (2:23.23).

Võistlus toimus vaid eliitjooksjate osalusel, mehi oli stardis 85 ja naisi 34. ning võistlus korraldati kõiki turvalisuse nõudeid arvestades, suletud territooriumil ja ilma pealtvaatajateta.