Roman Fosti jooksis poolmaratoni MMil isikliku rekordi

Ainsa Eesti koondislasena 24. märtsil Hispaanias Valencias toimunud poolmaratoni MMil osalenud Roman Fosti jooksis isikliku rekordi 1:03.45, mis andis 63. koha.

Maailmameistriks krooniti ajaga 1:00.02 Kenya jooksja Geoffrey Kipsang Kamworor. See on ühtlasi hooaja parim tulemus. Hõbemedali võitis Abraham Naibei Cheroben (Brunei) ning pronksi Aron Kifle (Eritrea).

Fosti täitis MMi normi, kui jooksis Jaapanis Gifus aja 1:04.52 (norm oli 1:06.00) ja läks Valencias starti isikliku rekordi mõtetega. “Ilmastik oli keeruline, aga eks kõigil olid võrdsed võimalused,” kommenteeris Fosti oma jooksu.

Maratonimehe Facebooki lehel analüüsis Fosti oma jooksu pikemalt: “Järjekordne tiitlivõistlus edukalt läbitud, isikliku rekordi parandamine 67 sekundiga. Tänan, head kaasaelajad ja toetajad kaasa elamast, toetamast ja uskumast, et suudan paremaks minna! Vägev oli koos teiste eestlastega enne starti positiivselt rajale minna ja edu soovida. Jäin jooksuga rahule, suutsin realiseerida tulemuse, mis oli sees, kuid “üle varju” ei hüppanud, selleks oleks pidanud paremad ilmastikutingimused olema! 156st eliitjooksjast 63. koht pole just kiita, kuid Eesti oli esindatud ja nimi kõlas nii mitmegi suust. Viie nädala pärast maraton Hamburgis, ootan põnevusega.”

Kõiki tulemusi näeb SIIT.

 

Koondise juht:

Sirje Lippe

Peasekretär

Tel: +372 506 2390

E-mail: sirje@ekjl.ee

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST