Roman Fosti ja Liina Luik parandasid poolmaratoni MMil isiklikku rekordit

Neli eestlast jooksid 29. märtsil Taanis Kopenhaagenis toimunud poolmaratoni MM-il.

Meie meestest tegi parima tulemuse ainsana lõpetanud Roman Fosti, kes sai kirja isikliku rekordit tähistava aja 1:05.13, mis andis talle lõpetajate seas 73. koha, kirjutab Jooksuportaal.
“Tuli üle minuti parem uus isklik rekord. Varu jäi veel sisse, täiesti tühjaks ei jooksnud. Suure osa distantsist kulgesin koos  lätlase, islandlase, ukrainlase ja norrakaga. Hea tiimitöö kandis vilja. Jäin jooksuga ülimalt rahule,” ütles Fosti Jooksuportaalile. “Alustasin 400 meetrit enne löppu spurti. Sain Läti ja Islandi jooksjast mööda, aga lõpuni ei jätkunud jõudu, viimased 50 meetrit olid väga rasked,” lausus Fosti pärast finišit.
Ilja Nikolajev katkestas 10. kilomeetril.
Meestest võitis poolmaratonis maailmameistritiitli keenialane Geoffrey Kipsang Kamworor ajaga 59.07. Hõbemedalile tuli talle 13 sekundit kaotanud eritrealane Samuel Tsegay. Pronksi võitles välja etioopialane Guye Adola ajaga 59.21. Maailmarekordiomanik eritrealane Zersenay Tadese pidi esimesena medalita jääma.

Eesti naistest võistlesid täna poolmaratoni MMil Leila ja Liina Luik, kes said vastavalt 45. ja 46. koha. Mõlemad läbisid distantsi ajaga 1:14.18. Liina Luige jaoks on tegemist isikliku rekordiga. “Suurt gruppi meil ei tekkinud, kellega koos algusest lõpuni joosta. Esimestel  kilomeetritel saime joosta väikese pundiga, aga see lagunes laiali. Umbes 10 kilomeetrist kuni lõpuni tegime Leilaga kordamööda ise ees tööd. Rada oli väga hea, üsna kiire. Ilm ka hea, suhteliselt soe, päikeseline, kohati esines vastutuul, mis väsitas, aga õnneks mitte liiga,” rääkis Liina Luik Jooksuportaalile. “Viimaste kilomeetriteni olime koos, siis otsustasime finišisirgel, et ka lõpetame koos, käest kinni,” lisas Liina.

Naistest kuulus poolmaratonil esimesed kuus kohta Aafrika jooksjatele, neist viis keenialannadele. Jooksu võitis Gladys Cherono ajaga 1:07.29. Järgnesid Mary Wacera Ngugi 1:07.44-ga ja Selly Chepyego Kaptich 1:07.52-ga. Parima eurooplasena sai 7. koha prantslanna Christelle Daunay ajaga 1:08.48. Võistluse ajal näitas termomeeter +15 kraadi.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST